ОСТАННІ НОВИНИ

Яценюк звернувся до партнерів із НАТО надати Україні статус партнера з розширеними можливостями

|

Екс-прем’єр України Арсеній Яценюк звернувся до партнерів із НАТО надати Україні статус партнера Альянсу з розширеними можливостями. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі «Народного фронту».

 

«Далі – план дій щодо членства в НАТО, а далі – Альянс має прийняти рішення зробити Україну членом НАТО, зробити сильнішим НАТО і світ. І цей час прийде», – заявив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк під час дискусії Київського Безпекового Форуму: «Що варто очікувати від Саміту НАТО 2018 року?»

Арсеній Яценюк також підкреслив, що Україна, борючись проти російської збройної агресії, «захищає кордони не тільки України, а й кордони Європи»: «Ми сьогодні стоїмо на форпості демократичного світу».

Саме тому на Саміті НАТО Україні потрібна чіткість, підкреслив він: «Чіткість лежить у площині того, що план дій щодо членства України в НАТО повинен стати реальною перспективою».

Він нагадав, що в 2014 році Альянс створив нову програму, так звану «НАТО+», за якою низці країн вже надано статус партнера НАТО з розширеними можливостями (Enhanced Opportunities Partners): «Країна, яка є членом цієї програми, має можливість навчатися за тематикою статті 5 Вашингтонського договору. Стаття 5 Вашингтонського договору означає наступне: напад на одного означає напад на всіх».

«Українські громадяни не просто висловилися. Українські громадяни боролися за європейські цінності під прапорами Європейського Союзу на Майдані.

Українські громадяни борються за нашу незалежність зі зброєю в руках на фронті проти російської агресії. Наш народ заслуговує на чітку відповідь. На чітку відповідь про те, що Україна буде членом Альянсу, що Україна буде членом Європейського Союзу», – наголосив він.

Членство України в НАТО, наголосив лідер «Народного фронту», – це двосторонній шлях: «Це в інтересах України, але це так само в інтересах Альянсу. І сотні мільярдів, які ми витрачаємо на нашу національну безпеку і оборону, – це в тому числі внесок в безпеку і оборону Альянсу. Тому не підлягає навіть сумніву те, що Україна потрібна НАТО, як і НАТО потрібне Україні».

Єдність Альянсу і членство України в Альянсі посилить світову систему безпеки, адже НАТО є єдиною системою безпеки, яка ґрунтується не тільки на військовому альянсі і не стільки на військовому альянсі, як на спільних цінностях і єдності демократичного світу, наголосив лідер «Народного фронту».

У рамках дискусії політик відзначив уряд Сполучених Штатів Америки і уряд Канади «за значну допомогу українській державі і українським Збройним

Силам у захисті цінностей, демократії, суверенітету України і безпеки Європи».

Як відомо дискусія Київського Безпекового Форуму «Що варто очікувати від Саміту НАТО 2018 року?» організована Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну». У заході взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *