ОСТАННІ НОВИНИ

У Раді хочуть збільшити кількість членів ЦВК

Дарина Смеречанська

|

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що депутати пропонують на законодавчому рівні збільшити кількість членів Центральної виборчої комісії, щоб усі запропоновані 14 кандидатів отримали посади, передає УП.

 

За його словами, наразі йдуть консультації з приводу можливості оновлення ЦВК і від фракцій надходять певні пропозиції.

“Одна з пропозицій, яка звучала, стосується того, щоб у законі про Центральну виборчу комісію змінити кількісний склад ЦВК. Таким чином ми зможемо розглядати в залі всі пропозиції, які подані фракціями і президентом без дилеми 14 і 13, а фактично голосуючи за ту кількість кандидатів, що може бути передбачена законом”, – розповів Парубій.

“І відповідно з’являється квота для 14 кандидатів. Тобто, для усіх тих кандидатів, які були подані президентом у Верховну Раду”, – додав він.

Спікер парламенту розповів, що наразі з цього приводу йдуть дискусії.

“Сьогодні відбудуться засідання фракцій і якщо буде знайдено порозуміння з такого механізму і такої методики, звичайно я її запропоную у залі, щоб ми могли просунутись і наблизитись до вирішення цього питання”, – додав він.

На уточнююче питання, хто саме запропонував збільшити кількість кандидатів та на скільки саме планується збільшити чисельність ЦВК, Парубій відповів, що подібні пропозиції надходили від різних народних депутатів, як один із варіантів.

Він додав, що також є пропозиції перевнесення подання, але у цьому випадку оновлення ЦВК доведеться відкласти на досить тривалий час, оскільки потрібно буде провести спецперевірку нових кандидатів.

“Зважаючи на те, що склад ЦВК і кількість членів ЦВК – це виключно є норма закону, то відповідно законодавець може змінити цю чисельність і таким чином зняти політичну напругу”, – сказав Парубій.

“Але для того, щоб це питання ми могли вирішувати предметно, для мене вкрай важливо, щоб з цього приводу визначилися фракції парламенту, щоб у нас не було такої ж ситуації, як у минулий четвер, коли пропозиція розгляду оновлення ЦВК набрала менше 200 прихильників”, – додав він.

Він висловив сподівання, що до вечора понеділка вже буде чітка політична позиція з цього приводу.

На питання, чи є шанс вирішити це питання під час поточного пленарного тижня, Парубій відповів, що зробить для цього все можливе, але уточнив, що до Ради ще не поданий відповідний законопроект і більш предметно можна буде говорити про це, коли документ буде зареєстрований.

 

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...