Рада ЄС подовжила економічні санкції проти окремих секторів російської економіки до 31 січня 2019 року. Про це Львівському порталу повідомили у Представництві Європейського Союзу в Україні.
Це рішення прийнято зважаючи на оновлену інформацію щодо стану виконання Мінських угод, яку 28-29 червня 2018 року Європейській Раді надали Президент Франції Еммануель Макрон та Канцлерка Німеччини Анґела Меркель.Саме до імплементації Мінських угод ці обмежувальні заходи прив’язані.
Рішення було ухвалено за допомогою письмової процедури і, оскільки воно є правилом для усіх рішень щодо подовження обмежувальних заходів, – одноголосно.
Ці заходи зачіпають фінансовий, енергетичний та оборонний сектори, а також товари зі сфери подвійного призначення. Їх було впроваджено 31 липня 2014 року на початковий термін в один рік у відповідь на дії Росії з дестабілізації ситуації в Україні. У вересні 2014 року їх було посилено.
Економічні санкції було подовжено, щоби, зокрема:
Обмежити доступ до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС для 5 провідних російських фінансових інституцій з мажоритарною часткою державної власності в уставному капіталі та їхніх дочірніх компаній з контрольним пакетом акцій, створених поза межами ЄС; також йдеться про три провідні російські енергетичні та оборонні компанії;
Накласти експортну та імпортну заборону на торгівлю зброєю;
Запровадити заборону на експортування товарів подвійного призначення для використання у воєнних цілях або для кінцевих споживачів товарів воєнного призначення у Росії;
Обмежити доступ Росії до окремих чутливих технологій та послуг, що можуть бути використані для виробництва та пошуку нафти.
Додатково до цих економічних санкцій також діє низка заходів ЄС у відповідь на кризу в Україні. Йдеться, зокрема, про такі:
Цільові індивідуальні обмежувальні заходи проти 155 осіб та 38 суб’єктів, що діють до 15 вересня 2018 року. Йдеться насамперед про заборону в’їзду на територію ЄС та замороження активів;
Обмежувальні заходи у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя, обмежені територією Криму і Севастополя, що наразі діють до 23 червня 2019 року.
19 березня 2015 року Європейська Рада погодилася прив’язати тривалість санкцій до повного виконання Мінських угод; передбачалося, що це мало тривати до 31 грудня 2015 року. Оскільки до 31 грудня 2015 року Мінські угоди не було виконано повністю, санкції подовжено.
Омелян Шевчук