ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові до кінця року планують завершити реконструкцію даху на площі Міцкевича

Вероніка Рой

|

Завершити реставрацію даху у будинку на площі Міцкевича 6/7 у Львові планують до кінця року, але за умови, якщо з міського бюджету виділять повну суму для виконання робіт. Наразі було виділено лише частину – один мільйон гривень. Про це сьогодні, 5 липня, під час брифінгу розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, передає кореспондент Львівського порталу.

 

За її словами, реставрація була необхідна, оскільки будинок є знаковий та формує площу Міцкевича.

«Будинок на площі Міцкевича, 6/7 збудований у 1908-1909 році. З цього часу дах не ремонтувався. Дах дуже складний, він виконаний з цинкової бляхи і має купол зі скульптурним декором, виконаний також з цинку. Цей купол був у такому стані, що у будь-який момент міг впасти чи обвалитися.  Крім того, дах в деяких місцях протікає», – розповіла вона.

Також начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР зазначила, що в минулому році була виконана проектно-кошторисна документація. Загальна вартість робіт становить понад три мільйони. Окрім цього, був проведений тендер, його виграла фірма «Володар-Маркет».

«Роботи є складні, роботи непередбачувані,бо не все можна було передбачити, коли робили  проектно-кошторисну документацію. Зараз ми мусимо контролювати ці робити, посилено працювати з технаглядом, з виконавцями робіт і думаю, якщо буде фінансування необхідне з міського бюджету, бо зараз ми маємо не повну суму для виконання робіт, то реставраційні роботи можна завершити до кінця року», – додала Лілія Онищенко.

У свою чергу представник підрядної організації  «Володар-Маркет» Надія Мелета розповіла, що на сьогодні виконано 70% робіт.

«Роботи розпочалися у квітні. Роботи складні, оскільки не всі працівники можуть працювати на такому об’єкті. В процесі виконання реставрації виникає багато додаткових робіт, які не були передбачені. Вже виконано практично 70% самого даху – заміна дерев’яних конструкцій, покрівлі. Тепер приступаємо до наступного етапу, я б навіть сказала найскладнішого – реставрація куполу. І передбачаємо, що по куполу також виникнуть додаткові роботи, оскільки усі декоративні оздоблення на куполі практично зруйновані», – пояснила вона.

Зазначимо, у будівлі пл. Міцкевича, 6/7 з 1908  до 2007 року існував кінотеатр. Сьогодні тут орендує 256 кв. м під свій офіс організація «Самопоміч».

Фото: Львівський портал

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...