ОСТАННІ НОВИНИ

Зарплата у конвертах руйнує економіку України, - експерти

Олександр Косик

|

Тіньові виплати заробітної плати є серйозною загрозою для всієї економіки нашої країни, тому цю проблему потрібно термінового вирішувати кардинальними способами. Про це сьогодні, 4 липня, під час прес-конференції розповіли економічні експерти, передає Львівський портал.

 

«Тіньова виплата заплат несе загрозу для майбутнього нашої країни, для розвитку економіки. В нас не так багато працездатних громадян, доволі багато є осіб пенсійного віку, дітей, яких потрібно утримувати. Ми повинні бути свідомими і розуміти, що ми маємо це робити», – зазначила кандидатка державного управління Зоряна Бурик.

«Проблема зарплати в тіні на 90% полягає в загальні недовірі всього суспільства до державного апарату. Впродовж 20 років незалежності громадяни, що отримали владу внаслідок виборів або через отримання державної посади, думають тільки про майбутні вибори і кредити міжнародних фінансових організацій. Держава повинна мотивувати те, щоб кожен працездатний громадянин був свідомий того, що повинен платити податки, а потім мати можливість спитатись, куди були витрачені ці кошти», – розповів член ГО «Комітет підприємців Львівщини» Роман Зафійовський.

На думку експертів, проблему треба вирішувати на загально державному рівні. Окрім того, кожен громадянин України потрібен розуміти серйозність і важливість сплати податків.

«Є кілька варіантів, як цю проблему вирішити. В нас є законопроект №8109, в якому передбачено перекладання відповідальності на самих суб’єктів, щоб в легазігації доходів був зацікавлений працівник в цих виплата. Окрім того потрібно продовжувати реформування податкової системи. Ну і третій шлях – монетизація пільг, щоб звільнити Фонд занятості від працівників, що реально не хочуть офіційно працевлаштовуватись.

Ми повинні розуміти, що держава – це ми з вами, це громадяни. Будь-яке підприємство чи установу формують працівники. Так само і ми формуємо державу. Має бути діалог, відкритість, але починати потрібно із самих себе», – вважає Зоряна Бурик.

«На сьогодні я не бачу інших способів в нашій державі, як навести лад в цій царині, окрім як перенесення частини відповідальності зі сплати податків на всіх громадян України. Це треба зробити вольовим рішенням», – додав Роман Зафійовський.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...