ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові обговорили Стратегію відновлення цілісності України і деокупації Донбасу

Юлія Шпак

|

Сьогодні, 2 липня, у Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулося обговорення розробленого Міністерством внутрішніх справ проекту Стратегії відновлення цілісності України і деокупації Донбасу «Механізм малих кроків». Про це повідомляє кореспондент Львівського порталу.

 

В обговоренні взяли участь працівники Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної гвардії України, органів місцевого самоврядування, представники громадських, науковці закладів вищої освіти, наукових установ тощо.

За словами начальника управління у справах учасників антитерористичної операції у МВС України Олексія Ботнаренка, складна ситуація, в яку потрапила Україна внаслідок незаконної протиправної збройної інтервенції Російської Федерації, потребує обов’язкового реагування з боку міжнародної спільноти та, водночас, прийняття власного внутрішнього стратегічного плану дій з припинення агресивного збройного конфлікту.

«Кожен з нас повинен зрозуміти, що без особистого вкладу ми не зможемо зробити нічого. Кожен з нас повинен зрозуміти, що  лише одного бажання мало, кожен має зробити маленький крок для того, щоб ситуація, яка у нас є на Сході вирішилася і вирішилася якомога швидше. Я мав можливість побувати в Маріуполі і будучи там, можу сказати, що ми маємо більше проблем ніж уявляємо. Перша і ключова мета цієї програми є інформаційно-комунікативна. Адже ми повинні довести суспільству та кожній із сторін, що готові відкрито працювати. Оскільки війна, яка ведеться Сході, приносить чималу шкоду українському народові, бо на сьогодні ми маємо величезні втрати серед військових, а мирне населення позбавлене гідних умов життя», – зазначив він.

Під час конференції активно обговорювався Закон «Про застосування амністії в Україні». Більшість учасників обговорення зазначили, що Законом потрібно визначити категорії осіб, що проживають на окупованій території, та які мають підпадати під дію Закону про амністію. Окрім цього, йшла мова й про те, що уточнення потребує вичерпний перелік тих суспільно небезпечних діянь, передбачених КК України, за які до особи можна застосувати амністію. Однак на думку учасників конференції, більш правильним варіантом вирішення цієї проблеми було би передбачити у положеннях Стратегії вичерпний перелік злочинів, за які амністію застосовувати не можна.

«В Стратегії прописано необхідне прийняття закону про амністію. З однією сторони я проти, оскільки потім нам буде важко дивитися в очі людям, яких поранили, бо вони боролися проти окупанта, а тут невідомо з яких причин цих людей звільняють від кримінальної відповідальності. Так, з однієї сторони це  шлях компромісу, людина розуміє, на що вона йде, що вона залишає зброю, і її звільняють від кримінальної відповідальності. Але є велика проблема, оскільки в концепції зазначається, що особа буде звільнятися за злочини крім тяжких та військових. Але якщо буквально тлумачити положення цього пункту, то виходить, що до особливо тяжких злочинів можна застосовувати амністію.

На кого розрахована ця амністія? На людей, які перебувають на території ЛНР та ДНР. Відповідно за амністією ми можемо звільнити тих, які вчинили злочини не великої або середньої тяжкості. Тобто, особа перебуває на території ЛНР та ДНР, вчиняє шахрайство проти громадян України, що зараз дуже популярно, і підпадає під амністію. На мою думку, це не правильно. Окрім цього, зараз часто телефонують та повідомляють про замінування львівських торгових центрів та бізнес-центрів. І знову ж таки, дзвінки надходять з окупованих територій, і відповідно ця людина також підпадає під амністію. Тому від амністії потрібно відмовлятися повністю або передбачати вичерпний перелік тих злочинів, за які можна застосовувати амністію», – пояснив завідувач кафедри кримінального права та кримінології ЛьвДУВС кандидат юридичних наук Олексій Пасєка.

Окрім цього, учасники заходу обговорили все, що необхідно для прийняття Закону «Про колаборантів», який визначатиме статус громадян України, які перебувають на тимчасово окупованій території Донбасу. Так, згідно з резолюцією необхідно:

  • розробити чіткий та дієвий механізм визначення характеру співпраці таких осіб з окупантами;
  • визначити конкретний орган державної влади, який би визначав приналежність осіб, які перебувають на тимчасово окупованій території Донбасу, до такого правового статусу.

Також йшла мова про формування правового поля для врегулювання конфлікту,особливостей формування комунікаційної стратегії з відновлення територіальної цілісності України, поетапних кроків деокупації та реінтеграції відповідних регіонів України.

Фото: ЛОДА

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...