Софія Петришин, випускниця НВК «Школа-ліцей «Оріяна», яка розробила прилад, що перетворює цифровий текст на шрифт Брайля, взяла участь у Міжнародному конкурсі наукових та мистецьких проектів GENIUS Olympiad 2018 на базі State University of New (штат Нью-Йорк, США). Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
На Олімпіаді геніїв Софія Петришин зі своїм приладом посіла третє місце у категорії «Наука». Із ним вона побувала спершу у Києві на конкурсі Intel ISEF Ukraine, де здобула перше місце в секції «Комп’ютерні науки», а пізніше – на обласному конкурсі МАН.
Загалом українські школярі здобули 6 медалей на олімпіаді геніїв: 2 золоті, 2 срібні, 2 бронзові медалі.
Місця розподілились таким чином:
«Золото»:
- Одинадцятикласник із Закарпаття Валентин Фречка за роботу «Інноваційна технологія виготовлення паперу із опалого листя»
- Катерина Малкіна, учениця з Маріуполя, за роботу «Метод біоутилізації поліе-тилену високої щільності».
- Валерія Тищенко, учениця із Херсона, робота «Перетворювач тривимірних ме-ханічних коливань в електроенергію».
- Максим Терентьєв, одинадцятикласник із Херсона, робота «Розробка пристро-їв для покращення венозного кровообігу за допомогою електричного струму».
«Бронза»:
- Софія Петришин, одинадцятикласниця зі Львова, робота «Проектування та розробка приладу для передачі цифрової інформації людям з вадами зору»
- Микола Веремчук, учень із Чернівців, робота «Дослідження впливу параметрів оптичної системи на стабільність частинки в оптичній пастці»
Почесні відзнаки Олімпіади отримали Артем Міронець, десятикласник із Сум, за роботу «Субстратна приуроченість копрофільних аскоміцетів НПП Деснянсько- Старогутський» та Анна Волкова, учениця з Чернівців, за роботу «Відновлення ґрунтів забруднених важкими металами».
Зазначимо, Олімпіада «Genius» – щорічна міжнародна університетська олімпіада, яка заснована Oswego State University of New York (SUNY) і традиційно проводиться у другій половині червня для випускників шкіл за сприянням The Terra Science and Education Foundation. Олімпіада складається з декількох етапів і виявляє не лише талановитих і успішних учнів, але і надає можливість молоді з різних країн поділитися своїм першим науковим досвідом.
Цього року у Олімпіаді геніїв брало участь більше 1300 учасників. До участі у конкурсі було подано більше 1600 проектів, із яких прийняли менше половини.
Олена Карп'юк