ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині створять електронну базу даних сільськогосподарських земель

Олена Карп'юк

|

На Львівщині розробляють Каталог інвестиційних пропозицій вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

 

«Спільно з органами Держгеокадастру ми почали розробляти електронний каталог ділянок державної форми власності, які не використовуються, для того, щоб інвестори могли ознайомитись із земельною ділянкою і прийняти рішення щодо участі в аукціоні. Така робота має бути завершена упродовж двох місяців», – розповіла т.в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.

За її словами, за підсумками аудиту земель сільськогосподарського призначення органи місцевого самоврядування вже подали до Держгеокадастру Львівщини 1178 клопотань на включення вільних земельних ділянок державної форми власності для виставлення на аукціон. Із них 488 ділянок Держгеокадастр вже включив до переліку. Права на 79 ділянок сільськогосподарського призначення вже продали на земельних торгах, в переліку є ще 409 ділянок, які готові до продажу прав оренди на них на земельних торгах.

Також Людмила Гончаренко зазначила, що районні робочі групи надали інформацію щодо резервації ділянок для надання у власність (користування) учасникам АТО та під громадські пасовища. Відтак Стрийський, Старосамбірський, Пустомитівський, Сколівський, Турківський райони визначили використання ділянок державної власності майже в повному обсязі.

На неуспадковані земельні ділянки по закінченню 6-ти місяців із моменту відкриття спадщини органи місцевого самоврядування уклали майже 4 000 договорів оренди. Також для реалізації права розпорядження своїм майном 16900 спадкоємців оформляють право власності на земельні ділянки, в тому числі за підтримки аграрних підприємств.

Ще 65 ділянок за рішенням суду визнали відумерлою спадщиною та передали у власність територіальним громадам.

Додамо, що наразі районні державні адміністрації прийняли розпорядження про передачу в оренду фермерським господарствам та сільськогосподарським підприємствам 17 100 невитребуваних земельних часток (паїв). Розпочався процес виготовлення технічної документації власниками сертифікатів, в тому числі за допомогою аграріїв, і вже сьогодні 454 громадянина стали повноцінними власниками своїх наділів.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...