ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні відзначають Всесвітній день без тютюну

Юлія Шпак

|

Всесвітня організація охорони здоров’я в 1988 році оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну. Метою цього дня є активні дії, що сприяють зниженню поширеності небезпечної тютюнової залежності. Про це Львівському порталу повідомили у депаратменті охорони здоров’я Львівської ОДА.

 

Як повідомила експерт департаменту охорони здоров’я з пульмонології Надія Рудницька, на Львівщині щорічно реєструється близько 2 тисяч нових випадків захворювання на хронічні обструктивні захворювання легень. Всього на обліку в області перебуває близько 60 тисяч пацієнтів з хронічною легеневою патологією.

Паління належить до числа найбільш розповсюджених шкідливих звичок в більшості країн світу. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі не менше 1,1 мільярда людей, які палять – це приблизно одна третина дорослого населення планети. Щорічно від причин, пов’язаних з палінням, передчасно помирає більше людей, ніж від дорожньо-транспортних пригод, вживання наркотиків або СНІДу.

Залежність від нікотину внесено у Міжнародну класифікацію хвороб і визнано однією з найбільш важких форм наркоманії через наявність фізичного і психофізичного звикання організму до тютюну. Більш того, куріння тютюну за ступенем звикання обійшло навіть такі важкі наркотики як героїн і кокаїн і поступається лише алкоголю. Тим не менш, важким наркотиком тютюн не вважється, оскільки його вплив на свідомість людини малопомітний.

Статистика свідчить, що вагома частка онкологічних захворювань, хвороб серцево-судинної системи, центральної нервової системи, органів травлення і дихання викликана або посилена саме палінням.

Майже 99% всіх хворих на рак легенів у світі – курці зі стажем від п’яти років і вище. Паління є провідним чинником розвитку хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ).

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...