ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні – Всесвітній день боротьби з гепатитом. Поради від медиків, як вберегтися від «лагідного вбивці»

Олена Карп'юк

|

Сьогодні, 19 травня, відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитами, проголошений Міжнародним Альянсом з боротьби з гепатитами, що об’єднує більше 200 асоціацій хворих на гепатити по всьому світу. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

 

Така міжнародна акція покликана підвищити обізнаність світової спільноти про проблему розповсюдження вірусних гепатитів, методи діагностики, скринінгу, профілактики та лікування гепатитів, особливо групи В і С, а також пов’язаних із ними захворювань. Також медики хочуть донести інформацію про охоплення населення вакцинацією проти гепатиту В та її інтеграцію в національні програми імунізації, привернути увагу урядів і неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям із гепатитом В і С.

Статистика свідчить, що в середньому кожна 12-та людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C, проте рівень обізнаності людей про ці захворювання є вкрай низьким. Захворювання починається поступово, перебігає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит (особливо С) іноді називають «лагідним убивцею».

Реклама партнерів

Існує 8 типів вірусів гепатиту: A, B, C, D, E, J, F, TT.Вираженість симптоматики при гепатиті залежить від типу вірусу. Захворювання може проявлятися збільшенням печінки, болем у правому підребер’ї, відчуттям важкості у цій ділянці, диспепсичними явищами, жовтяницею та свербінням шкіри, підвищенням температури тіла, нудотою, блювотою, потемнінням сечі та знебарвленням випорожнень, загальною слабкістю та зниженням працездатності. Гепатит може перебігати безсимптомно або із слабко вираженою симптоматикою, тоді людина не підозрює про наявність у неї захворювання.

Вірусний гепатит А та Е – це гострі кишкові інфекції, джерелом зараження є хвора людина в початковому періоді захворювання. Вірус передається через забруднену воду, продукти харчування, брудні руки за умов недотримання гігієнічних норм. Гепатити B і C передаються при порушенні цілісності шкірних покривів, зокрема, статевим шляхом, під час пологів, хірургічним шляхом, під час переливання крові та її компонентів,  внаслідок використання нестерильних інструментів та виробів медичного призначення, під час пірсингу, татуювання, а також через засоби для дотримання особистої гігієни (зубна щітка, бритва, ножиці).

Щоб уникнути інфікування вірусними гепатитами А і Е, необхідно:

  • використовувати для пиття, миття посуду, овочів та фруктів лише перекип’ячену воду,
  • ретельно мити руки з милом,
  • використовувати індивідуальні рушники,
  • вживати якісні продукти харчування.

Переривання шляхів передачі парентеральних вірусних гепатитів забезпечують такі санітарно-гігієнічні заходи: в побуті необхідно використовувати індивідуальні засоби особистої гігієни, уникати травмувань. Під час отримання медичної допомоги у медичних закладах, косметологічних процедур у салонах необхідно звертати увагу на наявність стерильних одноразових виробів медичного призначення, стерильного інструментарію, дезінфікуючих засобів для обробки рук та стерильних одноразових медичних рукавичок у медичного персоналу.

З метою профілактики статевого шляху передачі інфекції слід уникати випадкових статевих контактів, використовувати  індивідуальні засоби захисту. Попередження професійних заражень у лікувально-профілактичних закладах досягають чітким дотриманням правил протиепідемічного режиму, особливо у гемодіалізних, хірургічних, гінекологічних, пологових, стоматологічних та інших відділеннях, у лабораторіях, де медичний персонал  контактує з кров’ю. При виконанні будь-яких парентеральних втручаннях та маніпуляціях необхідно використовувати гумові медичні рукавички.

Єдиним ефективним засобом профілактики вірусних гепатитів А і В є  вакцинація.

Фото: Свідок.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...