ОСТАННІ НОВИНИ

Депутати області просять Порошенка оголосити 2018-ий Роком державної мови

Соломія Головіна

|

Депутати Львівської обласної ради звернулися до Президента України щодо проголошення 2018 року Роком державної мови. Таке рішення вони прийняли під час вчорашнього засідання сесії, передає Львівський портал.

 

Як наголошують депутати, в умовах російської агресії проти України, державна мова є найважливішим об’єднуючим фактором України й одним із ключових чинників державної безпеки, консолідації української нації.

Відтак, на їхнє переконання, найефективнішим заходом, спрямованим на захист та популяризацію української мови, мало б стати видання Указу Президента України про проголошення 2018 року Роком державної мови.

«Окрім цього, процес утвердження української мови в складній геополітичній ситуації в країні потребує прийняття цілісної багаторічної державної програми, яка сприятиме утвердженню та популяризації державної мови. Запровадження і виконання в цьому контексті комплексу відповідних заходів матиме важливе значення для зміцнення свідомості української нації, утвердження державної мови та сприятиме розширенню її функціонування в усіх сферах суспільного життя. Також оголошення Року державної мови посилить роль і значення української мови як конституційного консолідуючого чинника, засобу зміцнення державної єдності України», – мовиться у зверненні обласних обранців.

Додамо раніше народний депутат України Ігор Васюник надіслав звернення до керівництва Львівської облради та мерії, закликавши підтримати ініціативу проголошення 2018-го Роком утвердження державної мови і подання відповідної пропозиції до президента України Петра Порошенка.

Із пропозицією оголосити 2018 рік Роком утвердження державної мови вже звернулися 178 народних депутатів України, три екс-президенти України, понад 100 видатних діячів науки, освіти, культури і правозахисників, Ініціативна група «Першого грудня» та Світовий Конґрес Українців.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...