ОСТАННІ НОВИНИ

Львів’ян запрошують на виставкові проекти, які відкривають мальовничу Словенію

Омелян Шевчук

|

Посольство Республіки Словенія в Україні та  Консульство Республіки Словенія в Харкові представляють у Львові виставкові проекти «Slovenia/ART scanning» та «Photoarchive». Про це Львівському порталу повідомили організатори заходу.

 

Важлива місія цього проекту – поділитися радістю відкриття, першими враженнями, які отримали українські митці, подорожуючи Словенією, відкриваючи для себе архітектуру Любляни, середньовічний Піран та заворожуючі дива печери Постойна Яма, найкрасивішу у всій Словенії гору Триглав.

Реклама партнерів

За словами організаторів, якщо вам пощастить  відкрити Словенію по-справжньому, вона зачарує вас своїми красотами і багатствами. Гірські хребти, що простягнулися на кілометри, засніжені схили і долини, прозора вода озер, казкові водоспади, блакитне море, жовтий пісок пляжів, величний багатовіковий ліс, підземні печерні царства… Вам неодмінно захочеться повернутися сюди знову і знову.

А словенці?… Вони серйозні і працьовиті, поважні і доброзичливі, і просто фанатичні акуратисти: вулиці такі свіжі й «умиті», немов їх побризкали парфумами, жовте листя у водостоках виглядає як декор, а будиночки потопають у квітниках. Місцева ввічливість: тут узвичаєно вітатися і прощатися із цілком незнайомими людьми в ліфті, на прогулянці в лісі і просто на вулицях.

«Нам хотілось розповісти про Словенію не сухими словами – штампами туристичних довідників, а шляхом творчих асоціативних образів, з використанням новітніх медіа і живопису.

Словенія дуже дбайливо ставиться до своєї історії і пишається своїми красотами Старого Світу. Старовинні замки та середньовічні вулички невеликих міст зберегли чарівність готики і бароко цієї частини Європи. Словенія – країна, де збереження культурної спадщини, повага до традиції  і сучасне мистецтво сприймаються як невід’ємна частина життя. Саме таке особливе відношення словенців до мистецтва і культури допомогли їм зберегти свою національну ідентичність за часів відсутності національних політичних інституцій», – йдеться у повідомленні.

Про стародавню архітектуру і дбайливе ставлення до неї – проект «Photoarchive». А сучасну, динамічну і водночас затишну і доброзичливу Словенію презентує проект «Slovenia/ART scanning».

«Маю надію, що ця творча ініціатива не залишить нікого байдужим, підтримуючи згуртованість людей позитивним підходом до мистецтва. І, можливо, стане моделлю міжкультурного діалогу. Адже Словенія покликана поділитись своїм культурним надбанням з Україною заради спільного європейського майбутнього», – зазначила Посол Республіки Словенія в Україні Наташа Прах.

Урочисте відкриття експозиції відбудеться 23 травня 2018 року у Національному музей у Львові імені Андрея Шептицького, що знаходиться на проспект Свободи,20. Почаок заходу о 17.00

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.