ОСТАННІ НОВИНИ

Мешканці Львівщини за місяць добровільно здали 263 одиниці зброї

Дарина Смеречанська

|

На Львівщині добровільно здали у підрозділи поліції 263 одиниці зброї та 106 спеціальних засобів. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ГУ НП у Львівській області.

 

Із зданої громадянами зброї: нарізної армійських зразків – 2 од.; мисливської нарізної – 22 од.; мисливської гладкоствольної – 202 од.; холодної – 33 од.; пневматичні гвинтівки – 4 од.

Також у підрозділи поліції мешканці Львівщини здали 130 боєприпасів, з них: до зброї армійських зразків – 48 од.; до мисливської нарізної зброї – 33 од.; до мисливської гладкоствольної зброї – 49 од.

Здано спеціальних засобів, зокрема: газових пістолетів, револьверів – 95 од.; пристроїв травматичної дії – 11 од.

Вирішується питання про реєстрацію 207 одиниць добровільно зданої зброї та спецзасобів.

Нагадаємо, перший етап місячника добровільної здачі зброї на Львівщині тривав з 1 по 30 квітня та проводився з метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових речовин, а також профілактики злочинів з їх використанням, виявлення та перекриття каналів надходження зброї у кримінальне середовище.

Під час місячників добровільної здачі зброї громадяни можуть звернутись в органи внутрішніх справ (у відділи, відділення поліції або безпосередньо до працівників поліції) та здати зброю, спецзасоби, боєприпаси чи вибухові речовини, що зберігались у них неналежним чином – без дозволів, реєстрації тощо. Окрім того, громадяни, котрі добровільно здали таку зброю, можуть клопотати про її реєстрацію у встановленому законодавством порядку.

Нагадаємо, ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України передбачає відповідальність, зокрема, за зберігання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу. Вчинення такого кримінального правопорушення карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Так, частина 3 цієї ж статті передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб, котрі добровільно здали зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, які вони зберігали без передбаченого законом дозволу.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...