ОСТАННІ НОВИНИ

У центрі Львова розпочали реставрацію дахів двох старовинних будинків

Олена Карп'юк

|

У Львові розпочали масштабні ремонти дахів в будинках на вул. Саксаганського, 11 і пл. Міцкевича, 6/7. Загалом ці роботи в міському бюджеті передбачено 4 млн грн. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

 

«Вже розпочалися роботи з реставрації фасаду і даху на вул. Саксаганського, 11. Це дуже гарний і знаковий будинок для Львова, зразок пізньої сецесії. У цьому будинку була велика проблема з дахом. Відповідно до проекту, там було внутрішнє водовідведення. Тобто на горищі були зроблені не ринви, а жолоби, по яких стікала вода. Ці жолоби колись протікали і їх невдало замінили – забрали і вивели ринвами. І дах почав протікати.

Мешканці цього будинку дуже активні і домагалися, щоб їм допомогти відремонтувати дах. Наразі на ці роботи з міського бюджету передбачено 3 млн грн. Роботи проводить фірма «Володар-Маркет». Це одна з кращих фірм, яка спеціалізується по ремонту дахів», – розповіла начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.

Зазначимо, будинок № 11 на вул. Саксаганського є пам’яткою архітектури місцевого значення. За Польщі тут було фотоательє «Венус» та книгарня Шмаля. За радянських часів: у 1950-х рр. — майстерня з ремонту меблів, у 19701980-х рр. — популярний бар «Нектар».

За словами Лілії Онищенко, також розпочалися роботи з ремонту даху в будинку на пл. Міцкевича, 6/7.

«Це кутовий будинок на розі вул. Коперника і пр. Свободи. У цьому будинку теж величезна проблема з дахом, зокрема з куполом даху – його в будь-який момент може знести вітром. Цей купол має цинкові фігурні зображення, які зроблені методом чеканки. Це дуже складний дах і ми вболіваємо, чи нам вдасться все зробити. Тендер на проведення робіт виграла також фірма «Володар-Маркет». Будемо їм всіляко допомагати і сприяти, щоб вони зробили цей об’єкт. На ці роботи маємо виділено лише 1 млн грн. Однак загальна вартість більше 3 млн грн», – додала Лілія Онищенко.

Зазначимо, у будівлі пл. Міцкевича, 6/7 з 1908  до 2007 року існував кінотеатр. Сьогодні тут орендує 256 кв. м під свій офіс організація «Самопоміч».

Як повідомляв Львівський портал раніше, вартість всіх реставраційних робіт на пл. Міцкевича, 6/7 становить більше 3 млн грн.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...