ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині вшановуватимуть пам’ять примусово виселених українців із Закерзоння

Олена Карп'юк

|

Щорічно в другу неділю вересня на Львівщині вшановуватимуть пам’ять примусово виселених українців із території так званого Закерзоння. Відповідне рішення прийняла сьогодні, 17 квітня, Львівська облрада, про це Львівському порталу повідомили у прес-службі облради.

 

Відтак департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА доручили протягом місяця напрацювати план заходів із відзначення Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із території Закерзоння.

Крім того Львівська облрада рекомендує районним радам, міським радам міст обласного значення, радам об’єднаних територіальних громад на місцевому рівні прийняти аналогічні рішення.

Довідково:

Закерзоння – публіцистична назва для означення пасма крайньозахідних українських етнічних територій, розташованих на захід від сучасного польсько-українського кордону, що за підсумками Другої світової війни увійшли до складу Польщі.

Термін почали вживати ще у міжвоєнний період. У період радянської окупації України (так званих «других Совєтів») поняття «Закерзоння» з ідеологічних причин не використовували, проте воно продовжувало активно вживатися у середовищі української еміграції, особливо, у США та Канаді, де перебувало багато виселенців та підпільників із теренів Закерзоння.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...