ОСТАННІ НОВИНИ

До 1 червня Львівщина має визначитись щодо монетизації пільг на проїзд

Олена Карп'юк

|

До 1 червня органи місцевого самоврядування повинні визначитись, чи запроваджуватимуть на своїй території монетизацію пільг за проїзд у громадському транспорті. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Кабінету Міністрів України.

 

Протягом двох місяців, до 1 червня, органи місцевого самоврядування – міські, районні та селищні ради – повинні вирішити, чи видавати гроші людям на проїзд «на руки», чи залишити все, як є зараз. Обласні державні адміністрації мають затвердити розміри щомісячних виплат пільговикам.

«Кожен регіон має визначити середню вартість поїздки саме в цій області і, вже виходячи з рівної кількості поїздок, затвердити мінімальну гарантовану суму виплати за формулою: середня вартість проїзду в місцевому транспорті помножити на соціальну норму поїздок. Люди матимуть змогу використовувати кошти на свій розсуд: хтось може витратити їх на декілька десятків поїздок у трамваї, а комусь буде вигідніше три рази скористатися таксі», – йдеться у повідомленні.

За попередніми підрахунками Мінсоцполітики, в середньому на людину в місяць на проїзд потрібно 150-200 гривень.

Зазначимо, 14 березня цього року Уряд затвердив обов’зковий соціальний мінімум, який має бути монетизований – 30 поїздок на місяць на різні види транспорту. Однак орган місцевого самоврядування має право, враховуючи специфіку того чи іншого населеного пункту, збільшити кількість поїздок і відповідно надати пільговику для цього кошти.

Як повідомляв Львівський портал, монетизація пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських та приміських маршрутах не є обов’язковою для всіх областей. Таке рішення прийматиме самостійно кожен орган місцевого самоврядування.

Все, що потрібно знати про монетизацію пільг на Львівщині, а також чи запровадять її таки в області та у Львові, читайте тут.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...