ОСТАННІ НОВИНИ

Над Землею зійде «Блакитний Місяць»

Юлія Шпак

|

Повний Місяць у березні вже відбувся – в ніч на 3 березня. Але на жителів Землі очікує цього місяця другий повний Місяць – це рідкісне явище називають «Блакитний Місяць». За цим явищем можна буде спостерігати в ніч на 31 березня. Про це повідомляє NASA, передає 24 канал.

 

Повний Місяць у березні відбувся 3 березня о 02:51 за київським часом під час 15 місячного дня. Супутник Землі перебував у сузір’ї Діви. «Блакитним Місяцем» – називають другий повний Місяць у тому ж місяці,

Це явище досить рідкісне, оскільки його можна спостерігати раз в 2,7 року. Відбувається це тому, що в місячному місяці всього 29,53 дня, що значно менше кількості діб в календарі. Тому іноді в році ми бачимо не 12, а цілих 13 повних місяців.

Чи дійсно Місяць стане блакитним? Ні, це явище має таку назву, але це не пов’язано із забарвленням Місяця. Красиву назву це явище отримало від виразу «Once in a Blue Moon». Дослівного перекладу цієї фрази немає, але вона свій еквівалент в українській мові – «Коли рак на горі свисне» (тобто, «ніколи»). Тож від цього виразу залишилася лише частинка «Blue Moon», від якої й пішла назва «Блакитний Місяць».

Другий повний Місяць у березні можна буде спостерігати 31 березня о 14:35 за київським часом. Його називають «першим повним Місцем весни», адже повний Місяць 3 березня – належав ще до зими. Цей повний Місяць буде під час 14 місячного дня, а супутник Землі перебуватиме в сузір’ї Терези.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...