ОСТАННІ НОВИНИ

На парламентському комітеті презентовано 17 ключових законопроектів з децентралізації

Омелян Шевчук

|

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування було презентовано й обговорено законодавчий маршрут з децентралізації. Це 17 ключових законопроектів першочергових для прийняття, які є основою для подальшого розвитку і успішного впровадження реформи децентралізації на місцях. Про це Львівському порталу повідомили у прес-служба віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка.

 

Цей перелік був підтриманий Координаційною радою донорів. Також лист про підтримку законопроектів до прем’єр-міністра України і українського Парламенту направив Спеціальний посланник уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт, який теж взяв участь у засіданні парламентського Комітету.

«Це законопроекти, які були напрацьовані Мінрегіоном спільно з міжнародними партнерами, народними депутатами, місцевими громадами, громадянським суспільством і експертами. Їх прийняття дозволить підсилити реформу на місцях в напрямку добровільного приєднання і об’єднання територіальних громад, залучення територіальних громад до приєднання до міст обласного значення, підсилення впровадження сервісів, додаткової передачі повноважень — земельних ресурсів і можливості планування тощо. Запропоновані законопроекти спрощують процес об’єднання громад, дають додаткові стимули і мотивації для об’єднання, а також посилюють громади, їхню управлінську спроможність та створюють умови для успішного розвитку», — зазначив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Раніше Георг Мільбрадт наголошував: «17 ключових законопроектів вже зареєстровані у Парламенті і мають бути прийняті максимум до літа. Все, що не буде підтримано Парламентом, перенесеться автоматично на 2021-2022 роки. Я не думаю, що в України є стільки часу, щоб відкладати на потім надзвичайно важливі реформи.

Крім того, вчора Комітет вже рекомендував Парламенту прийняти в другому читанні та в цілому законопроект № 6466 щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення, який входить до переліку ключових. Цей законопроект дозволяє громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до міст обласного значення.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...