ОСТАННІ НОВИНИ

У Рясному відкрили сучасну Smart-бібліотеку

Олександр Косик

|

Для мешканців мікрорайону Рясне на вул. Ковалика, 1 відкрили Smart-бібліотеку. Простір облаштований за усіма сучасними вимогами щодо функціональності – є зони для читання, для ігор та відпочинку. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

 

Як повідомили в міському управлінні культури, наступні відкриття – це URBAN-бібліотека на вул. Устияновича, 4, трохи згодом – відкриття Сенсотеки на вул. У. Самчука, 22, та Іннотеки на вул. Городоцькій, 281. Ці об’єкти зараз перебувають в ремонті.

«Для нас – це дійсно подія. В мікрорайоні Рясне, де проживає близько 20 тис. людей, в нас є лише бібліотека для дорослих, теж орієнтовно 200 м. кв., яку ми також будемо модернізовувати. Але не було бібліотеки для дітей. Займаючись реалізацією стратегії розвитку культури до 2025 року в рамках децентралізації культури, розвиваємо культурну інфраструктуру у районах.

Маючи таку ідею відкрити медіатеку в новобудові, адже для нас це також новий досвід. В новобудові заселяються сім’ї, сім’ї з дітьми і, власне, організувати не просто процес дозвілля, а неформальної освіти для дітей і можливості особистісного, дитячого  розвитку. І тому ми відкрили таку медіатеку, яка уже сьогодні заповнена дітьми з цього будинку, а також багато дітей із сусідніх шкіл і будинків, і взагалі з усього Рясного ідуть сюди.

Для нас бібліотека – це не просто фондосховище, це є простір з книгами, із спілкуванням, де можна обмінюватися ідеями, здобувати нові знання, поширювати ці знання.

З міського бюджету було виділено 7 млн. 700 тис. грн. Дуже дякуємо підрядникам, тому що це і є забудовники цього будинку», – зазначила директорка департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда.

Відкриття дитячої бібліотеки в Рясне – масштабна подія для цілого мікрорайону, що відбувається в напрямку реалізації стратегії децентралізації культури міста Львова.  Приміщення для Smart-бібліотеки разом з меблями та обладнанням (комп’ютери, копіювальна техніка, плазмовий телевізор, графічний планшет, електронні книжки, сенсорна дошка) було придбано у грудні торік за 7,7 млн грн.

Як повідомили в управлінні культури ЛМР, на сьогодні це шоста бібліотека сучасного типу медіатеки – вул. Мулярська, 2а, Симоненка, 10, Мишуги, 3,  Патона, 4/2,  Окружна, 29. Загалом у Львові є 40 бібліотек, з них: 23 – дорослі, 17 – дитячих.

З бюджету розвитку на галузь культури загалом на 2018 рік передбачено 35,5 млн грн. По бібліотеках зокрема: закупівля книг – 760 тис грн, комп’ютери та меблі – 500 тис грн, періодика – 100 тис грн, на бібліотеки на ремонти – 8 млн 610 тис грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.