ОСТАННІ НОВИНИ

Прокуратура повернула у власність держави 86 га землі на Стрийщині

Олександр Косик

|

На Львівщині завдяки прокуратурі у розпорядження держави реально повернуто із незаконного користування земельну ділянку вартістю понад 68 мільйонів гривень. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області.

 

Так, у ході вивчення стану законності, прокуратурою виявлено протиправне розпорядження Стрийської районної державної адміністрації.

Вказаним розпорядженням, одному із підприємств Львівщини продовжено термін перебування у оренді земельної ділянки несільськогосподарського призначення для виробничих потреб із земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення, яка розташована за межами населеного пункту на території Вівнянської сільської ради.

Реклама партнерів

На підставі даного рішення, між райдержадміністрацією та суб’єктом господарювання укладено договір оренди землі, на виконання якого товариству за актом прийому-передачі передано земельну ділянку площею майже 86 га та вартістю понад 68 млн грн.

Однак, як встановлено прокуратурою, зазначену земельну ділянку передано у користування з низкою порушень вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про місцеві державні адміністрації». Зокрема, відповідно до вимог закону, право розпоряджатись землями вказаної категорії за межами населених пунктів належить обласним, а не районним, державним адміністраціям.

З метою реагування на допущені порушення та захисту і поновлення інтересів держави, Стрийська місцева прокуратура пред’явила відповідний позов, який рішенням господарського суду Львівської області від 05.07.2017, залишеним в силі постановою Львівського апеляційного господарського суду від 09.10.2017, задоволено повністю, рішення органу виконавчої влади та вищевказаний договір оренди визнано недійсним.

Відтак, завдяки заходам, вжитим органами прокуратури, судові рішення реально виконано та як наслідок, за актом прийому-передачі від 13.12.2017 вказану земельну ділянку повернуто державі в особі Львівської обласної державної адміністрації.

Робота у вказаному напрямку триває.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...