ОСТАННІ НОВИНИ

З початку року загинули щонайменше 65 журналістів

Омелян Шевчук

|

У 2017-му році в світі загинули найменше журналістів за останні 14 років. Про це йдеться новому звіті організації «Репортери без кордонів», який наводить українська служба Deutsche Welle.

 

Однією з причин цього медіаексперти називають виїзд журналістів із країн, у яких їхня робота стала надто небезпечною, зокрема з Сирії, Іраку, Ємену та Лівії.

Щонайменше 65 працівників ЗМІ у всьому світі загинули за період від 1 січня до 1 грудня 2017 року у зв’язку зі своєю журналістською діяльністю. 39 із них були цілеспрямовано вбиті, ще 26 загинули під час виконання професійних обов’язків унаслідок бойових дій або терактів.

Серед загиблих 55 – чоловіки, десятеро – жінки. Майже половина з цих журналістів загинули в країнах, де немає збройних конфліктів.

Найнебезпечнішими державами для журналістів у 2017 році визнали Сирію, Мексику, Афганістан, Ірак та Філіппіни. «Репортери без кордонів» із 2012 року називають Сирію найнебезпечнішою для працівників ЗМІ країною світу.

Україна у звіті згадується в контексті викрадень двох працівників ЗМІ в незаконних формуваннях «ДНР» і «ЛНР» на Донбасі.

Як пояснили DW в «Репортерах без кордонів», ідеться про викрадення журналіста низки українських ЗМІ Станіслава Асєєва та блогера Едуарда Неделяєва. За даними організації, Неделяєва «суд» самопроголошеної «ЛНР» влітку засудив до 14 років ув’язнення за проукраїнську позицію.

Сепаратисти на Донбасі «розглядають небагатьох критично налаштованих журналістів, які ще не втекли, як шпигунів», констатують «Репортери без кордонів».

За даними організації, на початку збройного конфлікту у 2014 році на Донбасі викрали понад 30 журналістів. Той факт, що в 2017 році там викрадено двох працівників ЗМІ, у звіті пояснюється зниженням інтенсивності бойових дій, зміцненням лінії фронту та тим фактом, що нині на непідконтрольних Києву територіях Донбасу майже не залишилось критично налаштованих журналістів.

Станом на кінець року в усьому світі викрадено 54-х журналістів. Більшість викрадень відбулася в Сирії, Ємені та Іраку. Серед викрадених одна жінка, решта – чоловіки.

У зв’язку з журналістською діяльністю 326 працівників медіа станом на кінець 2017-го перебувають за ґратами. При цьому майже половина з них опинилася у в’язницях п’яти країн – Китаю, Туреччини, Сирії, Ірану та В’єтнаму.

У самій лише Туреччині за ґратами нині перебувають понад 100 журналістів. Щонайменше 43 арешти “Репортери без кордонів” безпосередньо пояснюють журналістською діяльністю затриманих. Щодо десятків інших арештів триває перевірка причин, ідеться у звіті.

Як відомо, міжнародна організація «Репортери без кордонів» з 1995 року публікує щорічні звіти щодо вбитих, ув’язнених, викрадених та зниклих працівників ЗМІ. У звітах ідеться лише про випадки, щодо яких підтверджено, що медіапрацівники зазнавали утисків та репресій саме у зв’язку з професійною діяльністю.

Українська правда

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...