ОСТАННІ НОВИНИ

Американські вчені тестують препарат, який змушує ракові клітини самознищуватися

Єва Корнійчук

|

Група американських науковців розпочала першу фазу клінічних досліджень препарату, який змушує клітини ракових пухлин мозку запускати процес клітинної загибелі.

 

Як пише Platforma, ще десять років тому відкрили речовину, яка отримала назву PAC-1. Здатність легко проникати через гематоенцефалічний бар’єр одразу зробила її перспективними ліками для терапії пухлин мозку.

Попередні дослідження показали, що PAC-1 запускає в ракових клітинах процес запрограмованої смерті. Речовина вже пройшла комплексні випробування з іншими препаратами на лабораторних культурах ракових клітин, гризунах і собаках. Ці експерименти показали, що, наприклад, у собак, хворих на різні види раку мозку, після застосування зменшились обсяги пухлин. При цьому не було ніяких побічних ефектів, крім слабких розладів травної системи, а здорові клітини препарат не зачіпав.

Реклама партнерів

Зараз речовина проходить другу частину першої фази клінічних випробувань. На цьому етапі дослідники перевірять його на негативні ефекти в поєднанні з іншими препаратами. В експериментах візьмуть участь пацієнти з небезпечними формами раку, які локалізуються в головному мозку, його оболонці і судинах.

При цьому варто зауважити, що PAC-1 без інших препаратів не дає значного поліпшення у пацієнтів. Тому зараз дослідники перевіряють його ефективність в поєднанні з іншими речовинами, зокрема, темозоломідом – стандартним препаратом для хіміотерапії раку мозку, щоб з’ясувати, комплекс яких саме препаратів дає проривний ефект.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...