ОСТАННІ НОВИНИ

Львівська область залучила понад 6,5 млн євро для реалізації транскордонних проектів

Омелян Шевчук

|

Завершився конкурс проектів Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020, що має на меті фінансову підтримку за кошти Європейського Союзу проектів у тематичних цілях «Доступність» і «Кордони». Львівщині вдалося залучити понад 6,5 млн євро для реалізації транскордонних проектів. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ЛОР.

 

«У тематичній цілі «Кордони» відібрано загалом 13 проектів, за участю Львівщини буде реалізовано 2 проекти бюджетом до 3,14 млн євро. У тематичній цілі «Доступність» відібрано загалом 18 проектів з 16 регіонів Польщі, Білорусі та України, за участю Львівщини буде реалізовано 6 проектів бюджетом 3,62 млн євро», – повідомив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Перший конкурсний набір проектів до Програми проводився у рамках 4 пріоритетів. 7 грудня 2017 року Програмою затверджено перелік проектів-переможців у пріоритеті “Доступність” і “Кордони”, що мають на меті розбудову транспортної та прикордонної інфраструктури. На конкурс у рамках цього пріоритету загалом було подано 352 проекти на загальну суму понад 480 мільйонів євро. До фінансування затверджено у пріоритеті “Кордони” 13 проектів із загальним бюджетот 20,28 мільйони євро, у пріоритеті “Доступність” 18 проектів із загальним бюджетом 35,62 мільйони євро.

Перелік проектів-переможців, що реалізовуватимуться на території Львівської області в тематичній цілі «Доступність»:

Доступнe українсько-польське прикордоння: спільні дії щодо модернізаціїдорожньої інфраструктури (партнери з українського боку: Cлужба автомобільних доріг у Львівській області та Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”, розмір гранту ЄС – 2 227 440.50 євро).

Розширення регіональної дороги № 867: ділянка з Любачова до Базьня Горната дорога № С142005 Шкло – Новояворівськ (партнери з українського боку: Cлужба автомобільних доріг у Львівській області, розмір гранту ЄС – 2 282 849.99 Євро).

Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) і Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів (партнери з українського боку: Сокальська районна рада, розмір гранту ЄС – 2 025 509.74 євро).

Транспорт у районі Перемишля та Нижинковичі за спадщину співпраці (партнери з українського боку: Нижанковицька селищна рада Львівської областіта, Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”, розмір гранту ЄС – 2 217 549.37 євро).

Розширення регіональної дороги № 867: ділянка від Базьня Горни до Хориєнца Здруя та дороги № C142010 Старичі–Шкло (партнери з українського боку: Cлужба автомобільних доріг у Львівській області, розмір гранту ЄС – 1 210 615.15 євро).

Транскордонне партнерство – це можливість для регіонального розвитку (партнери з українського боку: Турківська районна рада та Турківська міська рада, розмір гранту ЄС – 1 451 455.75 євро).

Перспективи реалізації Програми: у березні 2018 року очікується відбір проектів-переможців у сфері безпеки та охорони здоров’я. Окрім того, варто зазначити, що восени наступного року відбудеться другий конкурс малих проектів Програми у пріоритеті “Спадщина”.

Як відомо, програма транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020, що фінансується Європейським Союзом, має на темі підтримку транскордонних процесів розвитку у 16 прикордонних регіонах Польщі, Білорусі та України, в тому числі на території Львівської області. Програма реалізується шляхом фінансування транскордонних партнерських проектів у таких пріоритетах як спадщина, доступність, безпека та кордони. Загальний бюджет програми становить понад 180 мільйонів євро.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...