ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові розпочався перший в історії курс підготовки військових капеланів

Олександр Косик

|

Впродовж двох тижнів на базі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного священики, які вже офіційно є військовими капеланами Збройних Сил України, навчатимуться основам військової справи, пройдуть військово-гуманітарну та військово-психологічну підготовки, а також матимуть змогу обмінятись досвідом капеланського служіння в підрозділах Українського війська. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Академії.

Розпочався курс спільною молитвою в храмі святого Архистратига Михаїла, що розташований на території Національної академії. Окрім безпосередніх учасників курсу, до молитви долучились представники Генерального штабу ЗС України та керівництва навчального закладу. А саму молитву очолили Голова Синоїдального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату владика Іоан (Яременко) та керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ Єпископ Михаїл (Колтун).

Урочисте відкриття курсу відбулось в академічні залі навчального закладу. Спершу усіх священиків різних конфесій та інших учасників, що завітали з нагоди початку заходу до стін вишу, привітав начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук. Він, зокрема, нагадав присутнім, що Академія була одним із перших військових осередків, де розпочиналась співпраця війська з представниками духовенства, власне, у форматі запровадження поняття капеланства.

 

«Не випадковою є близькість та співпраця священнослужителів і військових. Ми дуже добре розуміємо один одного, адже ми об’єднані певними спільними ідеалами, зокрема служінню суспільству, народу та готовністю до самопожертви заради інших. Вважаю, що наша Академія дала свій позитивний поштовх, стала тією основою, на якій будувалася й будуватиметься надалі вся система роботи військових капеланів», – підкреслив він.

Також із вітальними словами перед присутніми виступили начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-майор Олег Грунтковський, голова Синодального управління військового духовенства УПЦ КП Митрополит Іоан (Яременко), керівник департаменту військового капеланства УГКЦ єпископ Михаїл (Колтун), голова ради у справах душпастирської опіки при МО України, завідувач відділу соціального служіння УЦХВЄ Рустам Фаттулаєв. Окрім того, поділились власним баченням інституту військового капеланства в ЗС України та закликали учасників курсу до плідної праці й представники численних християнських конфесій.

Впродовж першого тижня курсу у пункті постійної дислокації Академії його учасники ознайомляться з особливостями душпастирської опіки в ЗС України, також з ними будуть проведені заняття з національно-патріотичної, правової та психологічної підготовок й низки військових дисциплін.

Другий тиждень військові капелани проведуть у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки видового військового вишу, де в польових умовах візьмуть участь у практичних заняттях, які призначені для ознайомлення зі специфікою військовою діяльності. Це, зокрема, тактика, інженерна, топографічна та вогнева підготовки, тактична медицина. Хоч самі священнослужителі не будуть вчитись застосовувати справжню зброю, проте вони повинні зрозуміти особливості діяльності військових підрозділів, де виконуватимуть свої функціональні обов’язки. Слухачам курсу, на думку його розробників та організаторів, необхідно навчитись не лише надавати духовну підтримку воїнам, але й, до прикладу, бути в готовності сховатись у разі ворожого обстрілу, витягнути поранених з поля бою, надати їм невідкладну домедичну допомогу тощо. Усі заняття, до слова, проходитимуть під керівництвом досвідчених викладачів та інструкторів Національної академії сухопутних військ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.