ОСТАННІ НОВИНИ

Площа провалля, яке утворилося після землетрусу на Львівщині, збільшуватиметься. Можливі нові зсуви

Соломія Головіна

|

Провалля, яке утворилося у ніч на 30 вересня у селі Модричі Львівської області після землетрусу, буде збільшуватися. Також можливі і нові зсуви. Про це сьогодні, 2 жовтня, під час брифінгу повідомив начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич, передає Львівський портал.

Власне, обвал карстових порід відбувся на території  рудника №2 ПАТПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

«У суботу обгородили місце обвалу, забезпечено недопущення посторонніх осіб, проведено роз’яснення серед населення», – зазначив  директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

Микола Маланич додав, що у результаті зсуву впали дві лінії електропередач. Відповідно, в частині Стебника і Трускавця не було світла близько шести годин.

Також він наголосив, що площа провалля збільшуватиметься, більше того – можливі додаткові зсуви.

«У ризику – територія, де утворилася порожнина, і орієнтовно 50 метрів довкола. Тому там  бажано не знаходитися. Чому? Тому що вона буде природно виположуватися, тобто будуть додаткові зсуви», – сказав він.

Відтак, закликав місцевих мешканців не розгулювати територією, де стався зсув:

«Є небезпека. Люди думають, що прийшли побачити якусь картинку. Я всіх застерігаю про те, що туди взагалі заборонено приходити. Є відповідна межа, до якої дозволено підійти. Далі – можуть йти лише науковці».

Також він повідомив, що фахівці Івано-Франківського національного університету нафти і газу провели моніторинг тектонічної напруги по периметру обвалу для того, щоб з’ясувати, чи є небезпека подальших обвалів у напрямку дороги.

Окрім цього,  зараз на цій ділянці працюють експерти «Гірхімпрому» та Держекоінспекції.

Микола Маланич зауважив, що зсув був прогнозований, але підприємство ніяк не реагувало на винесені приписи Держекоінспеції:

«Зсув був прогнозований. І це було чітко встановлено дослідниками ще в 2001-2010 роках. Це не перше провалля, яке буде очікувати нас по даному об’єкту. Так, Держеконіспеція протягом трьох років проводить відповідний моніторинг і вносить відповідні приписи реагування… Дане підприємство не виконує тих вимог, які були передбачені всіма договорами, навіть договорами купівлі-продажу… Усі матеріали скеровані у правоохоронні органи, Фонд держмайна, прокуратуру, СБУ. Маю надію, що наші правоохоронці об’єктивно розберуться і будуть вживати відповідних заходів в межах кримінального провадження».

Своєю чергою Руслан Гречаник додав, що ще в 2003 році був розроблений комплексний проект консервації рудника №2 і рекультивація порушених земель.

«Після того, як підприємство Фондом держмайна було продане в приватні руки, ці рекомендації і висновки, які були в тому проекті, не були виконані»,- зазначив він.

За словами Миколи Маланича, підприємство мало наповнювати пустоти відповідними розсолами, які мають певну концентрацію, але цього не робило.

«26 вересня закінчилися терміни виконання цих приписів і ми маємо нагоду зайти на підприємство і з’ясувати підстави невиконання даних документів і притягувати до відповідальності»,- додав він.

Руслан Гречаник додав, що голова Львівської ОДА дав доручення правоохоронним органам провести розслідування та притягнути до відповідальності людей, з вини яких сталася ця ситуація.

Нагадаємо, що в ніч на 30 вересня на Львівщині пройшов незначний землетрус. Згодом на території с. Модричі, Дрогобицького району відбувся обвал карстової породидіаметром 200 метрів, глибиною 30 метрів.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...