ОСТАННІ НОВИНИ

У 4-тій поліклініці Львова впровадили систему електронного документообігу

Андрій Котенський

|

У комунальній 4-тій міській поліклініці Львова, яка щодня обслуговує близько 1,5 тис. осіб, після успішного впровадження онлайн-реєстрації на прийом до лікаря, почали запроваджувати систему електронного документообігу. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ЛМР.

Зі слів головного лікаря комунальної 4-ї міської поліклініки м. Львова Остапа Місюри, розпочати впровадження електронно-медичної системи, яка значно полегшує і пришвидшує прийом пацієнтів, вирішили з жіночої консультації, бо там молодий прогресивний колектив, який радо сприйняв цю ідею.

«Програма була розроблена під наші потреби – ми дуже довго спілкувалися з розробниками для цього і надали необхідну інформацію, яка має бути в амбулаторних картках: як має виглядати огляд пацієнтки, перелік можливих аналізів, діагнозів, патологій відповідно до чинного законодавства. Тут є всі необхідні дані – результати аналізів, оглядів, призначення. Усе можна швидко знайти і «підтягнути». Кожен лікар відділення має свій логін та пароль до системи, у якій є база даних пацієнток. Базу наповнювали декілька місяців, і зараз у ній є всі вагітні та диспансерна група. Інших пацієнток ми вносимо в базу тоді, коли вони вперше після впровадження електронних медичних карток приходять до нас на прийом», – розповідає акушер-гінеколог жіночої консультації комунальної 4-ї міської поліклініки Юлія Яблонська.

Пацієнти доступу до програми не мають, проте всі дані, які внесені в систему, лікарі можуть видати їм на руки роздрукованими. Так само аналізи, які приносять із собою жінки, медики сканують та додають до своєї електронної бази.

Впроваджувати сервіс розпочали у січні 2017 року, і здійснювали за кошти бюджету розвитку міста. Виконавцями проекту є Львівське комунальне підприємство «Міський центр ІТ» спільно з IT-компанією «Еleks», яка вже мала досвід розробки схожих програм для лікарів. Зараз кожен лікар має доступ до інтернету і забезпечений комп’ютеризованим робочим місцем. Також за позабюджетні кошти планують закупити багатофункційні пристрої для сканування та друку медичної документації.

«Всі процеси клініки – від прийому пацієнта до звітності до Міністерства охорони здоров’я, реалізовані в ІТ-системі. Працюючи на ринку як з державними, так і з приватними закладами з 2005 року, ми пропонуємо рішення, яке дозволяє підвищити ефективність роботи медичної установи», – говорить Петро Коновалов, директор компанії «Доктор Елекс», директор з розвитку бізнесу в Україні в компанії «Еleks».

Як зазначає головний лікар комунальної 4-ї міської поліклініки м. Львова Остап Місюра, в подальшому планують продовжити впровадження такого сервісу й у інших відділеннях поліклініки. «Пріоритетом є сімейна медицина. В цьому році міська влада виділила кошти, за які було закуплено 34 ноутбуки для всіх кабінетів сімейних лікарів поліклініки. Також маємо на меті впроваджувати електронний документообіг в лабораторії та діагностичних кабінетах, щоб об’єднати всі ланки лікувально-діагностичного процесу в єдине ціле», – наголошує Остап Місюра.

Варто зазначити, що електронно-медична картка пацієнта є одним із етапів реалізації інноваційного проекту «Е-медицина» в рамках Програми цифрового перетворення міста на 2016-2020 роки.

«Е-медицина – це одна із важливих складових концепції Smart city. Запровадження електронного документообігу, зокрема медичної картки пацієнта, є одним із етапів створення нових електронних сервісів для мешканців міста. Впровадження медичної інформаційної системи дає можливість легко формувати та редагувати медичну документацію, а також обмінюватись нею між працівниками закладу. Будь-які з цих документів можна експортувати і видавати пацієнтам у зручному для них форматі», – зазначає Андрій Вишневський, директор ЛКП «Міський центр ІТ».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *