ОСТАННІ НОВИНИ

Польща не використовуватиме зображення львівського Меморіалу орлят у нових паспортах

Соломія Григор'єва

|

Польща не буде зображати у нових паспортах Меморіал орлят у Львові та Святі ворота у Вільнюсі після відповідних протестів України та Литви. Про це повідомив глава МВС Польщі Маріуш Блащак, пише Європейська правда.

«Після розгляду зауважень, які надійшли до міністерства, та рекомендацій експертів з питань, що викликали суперечки, я прийняв наступне рішення: якщо йдеться про Цвинтар львівських орлят, то замість нього була представлена постать Антося Петрикевича», – сказав він.

Міністр нагадав, що він став наймолодшим кавалером ордену Virtuti Militari, коли у віці 13 років разом з іншими львівськими орлятами боровся за незалежність Польщі і похований на Цвинтарі орлят.

Замість зображення Святих воріт у Вільнюсі у польському паспорті має з’явитися напис з гробниці Марії Пілсудської.

Нагадаємо, польське міністерство внутрішніх справ оголосило обговорення нового дизайну польських паспортів. Серед зображень, що планували розмістити на документі: Остра Брама (Святі ворота) у Вільнюсі та львівський Цвинтар орлят. Пізніше поляки закликають Маріуша Блащака усунути ці зображення з переліку ілюстрацій для польського паспорта.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...