ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщину не впускатимуть свинину із Закарпаття через спалах африканської чуми

|

На дорогах Львівщини, зокрема на трасі, що з’єднує Львівську та Закарпатську області, патрульні поліцейські «винюхуватимуть» вантажівки із свинячим м’ясом, аби не допустити завезення на Львівщину африканської чуми свиней. Про це сьогодні, 29 серпня, повідомили під час брифінгу у Львівській ОДА, передає кореспондент Львівського порталу.

Зокрема, як повідомив начальник Головного управління Держпроспоживслужби у Львівській області Євген Баркита, у Закарпатській області продовжують виявляти смертельну для свиней хворобу. Відтак Львівщину вирішили убезпечити за допомогою рейдів.

«У сусідній Закарпатській області за останній місяць зафіксовано 5 випадків, тому ми на дорогах державного значення хочемо провести контроль, щоб у Львівську область не попали ані продукти тваринного походження зі свинини, ані туші свиней, ані живі тварини з метою запобігання африканської чуми», – зазначив він.

Своєю чергою керівник Патрульної поліції Львова Роман Пилипенко пояснив, що контролем займатимуться патрульні, які будуть зупиняти автомобілі на дорогах державного і міжнародного значення.

«Будуть створені спільні групи. Патрульна поліція буде зупиняти транспортні засоби для перевірки щодо наявності тих чи інших продуктів тваринного походження, а саме свинини.  Ми прекрасно розуміємо, що є специфіка транспорту, який може перевозити живих тварин, туші і продукти переробки. Не буде повального зупинення транспорту. Основна увага буде приділена трасі Н06, оскільки це напрямок на Закарпаття», – розповів головний патрульний Львова.

Контролюють ситуацію на Львівщині, за словами Є. Баркити, працівники Держпродспоживслужби.

«У випадку загибелі тварини людина звертається, ми ж не можемо знати, що загинула тварина. Вибирається проб матеріал, направляється у лабораторія виключення африканської чуми», – пояснив він.

На питання кореспондента Львівського порталу, що ж буде, якщо власник хворої свині не звернеться до служби, а приховає факт її загибелі, посадовець заспокоїв:

«У селі дуже просто це дізнатись. Сусіди розкажуть все».

Якщо ж африканську чуму десь таки виявлять, то наступні заходи виглядатимуть так:

«Закриваються всі в’їзди-виїзди, обмеження руху транспорту, всі свині умертвляються»,- каже Є. Баркита.

Додамо, що м’ясо хворої на африканську чуму свині не несе шкоди здоров’ю людини. Щоправда воно має пройти термічну обробку, наголошують у Дежрпродспоживслужбі.

Мешканців Львівщини просять бути пильними і у разі виявлення чогось підозрілого телефонувати за номером  261-53-87.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...