ОСТАННІ НОВИНИ

Місія ЄС передала слідчим Дрогобича обладнання на мільйон

|

Найсучасніші криміналістичні набори, фотоапарати, комп’ютери, принтери та монітори дрогобицькі правоохоронці отримали в рамках спільного пілотного проекту Консультативної Місії Євросоюзу (КМЄС) та Національної поліції України щодо об’єднання функцій слідчих та оперативників.  Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ГУ НП у Львівській області.

Сьогодні, 8 серпня, у рамках проекту запровадження інституту детективів у слідчому відділі Дрогобицького відділу поліції відбулася зустріч представників Консультативної місії ЄС, керівництва  Головного управління Національної поліції у Львівській області та Дрогобицького відділу поліції.

На зустрічі були присутні заступник начальника слідчого управління ГУНП у Львівській області Андрій Ткачик,  заступник начальника Дрогобицького відділу поліції – начальник слідчого відділу підполковник поліції Олег Наливайко, провідний радник КМЄС з питань кримінальних розслідувань Збінек Ванічек, радник-тренер КМЄС з питань кримінальних розслідувань Ульріх Болтен (Львівське представництво Консультативної Місії ЄС), спеціаліст КМЄС з питань кримінальних розслідувань Павло Сергаєв та спеціаліст КМЄС з питань кримінальних розслідувань Олександр Подпругін.

Представники Місії передали працівникам сектору криміналістичного забезпечення  найсучаснішу техніку,фотоапаратуру  та  спеціальну  пересувну  автолабораторію, аналогів  якої  в Україні  наразі немає.

«Хочу подякувати представникам Консультативної Місії ЄС за надане обладнання. Приємно, що відтепер новітня техніка європейського рівня є у нас на Львівщині. Вона суттєво допоможе нашим поліцейським в документуванні та  розкритті злочинів, а також дозволить працювати  швидко  та якісно», – зазначив Андрій Ткачик.

Нагадаємо, пілотний проект «Поліцейські детективи», який передбачає об’єднання функцій оперативників та слідчих під єдине підпорядкування, покликаний спростити роботу поліції та підвищити ефективність розкриття злочинів. Такий підхід успішно випробуваний в країнах ЄС, зокрема, в Чеській Республіці, Литві, Польщі та Румунії.  В Україні цей проект стартував у  березні 2017 року на базі Бориспільського відділу поліції.

Стандартна практика в країнах ЄС – слідчий, який виконує функції оперативника та слідчого. Проте, в Україні оперативники та слідчі не рідко працюють під різним підпорядкуванням. Як наслідок, через брак координації та комунікацій між ними страждає ефективність проведення розслідувань. Незавершені кримінальні справи, марнотратність ресурсів та збільшення бюрократії – це не може не дратувати громадськість.

В рамках цього проекту, як повідомлялося раніше, Консультативна Місія ЄС уже передала Дрогобицькому відділу поліції 39 комп’ютерів та 9 принтерів.

Фото: поліція

 

 

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...