ОСТАННІ НОВИНИ

Найбільші державні підприємства ігнорять аудит фінансової звітності

|

Майже половина найбільших державних підприємств України досі не почали незалежний аудит фінансової звітності за 2016 рік. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Мінекономрозвитку.

Станом на 20 червня 2016 року серед 45 найбільших державних підприємств, незалежний зовнішній аудит у повній відповідності із законодавством проведено лише у 18 державних компаніях.  6 компаній все ще перебувають у процесі здійснення аудиторської перевірки фінансової звітності.

Слід відзначити, що 2 компанії за тендерною процедурою визначили аудиторів із суттєвими порушеннями регламенту, визначеного постановою КМУ №390 “Про деякі питання проведення аудиту суб’єктів господарювання державного сектору економіки” від 4 червня 2015. До числа порушників входять: ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» и Публічне акціонерне товариство “Національна акціонерна компанія “Надра України”.

19 із 45 найбільших державних підприємств України є такі, що на даний момент ще досі не почали проведення необхідних процедур із зовнішнього аудиту, що також є грубим порушенням регламенту Постанови №390. До числа таких компаній увійшли: ДП “Укрспирт”, ДП “Укрхімтрансаміак”, Державна компанія “Укрспецекспорт”, ДП “Науково-виробничий комплекс газотурбобудування “Зоря” – “Машпроект”, ДП “Національна енергетична компанія “Укренерго”, Адміністрація морських портів, Маріупольський МТП, Одеський МТП, Южний МТП, МТП “Чорноморськ”, ДП “Регіональні електричні мережі” і ДП “Вугілля України”, ПАТ “Сумихімпром”, ДП “Національний спортивний комплекс “Олімпійський”, Державне спеціалізоване підприємство “Чорнобильська АЕС”, ДП “Виробниче об’єднання “Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова”, ДП “Укркосмос”, ДП “Фінансування інфраструктурних проектів”, а також ДП “Держвуглепостач”.

«Саботаж незалежного аудиту – це саботаж реформи управління державними підприємствами», – пояснює перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. – «Ми повинні розуміти реальний стан справ на підприємствах, щоб робити висновки про ефективність його менеджменту та інвестиційну привабливість. Будь-який керівник, який відповідає за свою роботу, не боїться аудиту, тим більше від компаній зі світовим ім’ям. Коли інформація приховується – це одразу свідчить, що десь є проблеми».

Як відомо, 137 найбільших державних підприємства були зобов’язані щороку проходити незалежний аудит фінансової звітності в рамках проведення реформи системи управління державною власністю. В найбільших 45 підприємствах аудит має проводитись великими компаніями, які визнані на світовому ринку, мають значний досвід аудиторської роботи та професійну репутацію, яка відповідає критерію прозорості та незалежності.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...