Незалежний юрист про те, як вберегтися від шахраїв:
«Щоб не потрапити у шахрайські тенета, перш за все потрібно попросити документи, що підтверджують особу людини, яка намагається продати вам якісь послуги, а також аби вона пред’явила копії документів, на основі яких проводяться ці заходи. Усі копії документів мають бути завірені печатками…
Проводити будь-які усні домовленості із невідомими людьми і передавати комусь кошти за обіцяні послуги є в наш час неприпустимим. Рекомендується укладати виключно письмовий договір, де мають бути зазначені чіткі обов’язки та права сторін, а головне усі дані на людину та фірму, що зобов’язується надавати послуги. В подальшому у разі не виконання умов договору ви зможете захистити свої права у суді, а відтак притягувати шахраїв до відповідальності…
Водночас вас має насторожити факт розрахунку готівкою із рук у руки. У подібних ситуаціях розрахунки варто здійснюватися через офіційні платіжні системи установ.
Також людям варто не погоджуватися на пропозиції відразу. Попросіть копії документів для вивчення, зокрема зразок договору, і отримаєте час для перевірки правдивості слів співрозмовника. Якщо вам пропонують реальні послуги чи товар то до них завше можна повернутися у будь-який зручний для вас час…
Якщо вас вже ошукали, то ви обов’язково маєте написати заяву у поліцію і зафіксувати цей акт, аби правоохоронці відкрили кримінальне провадження і почали досудове розслідування.
Одиничний випадок на суму 100 гривень сам по собі може «зійти із рук» шахраїв. Але коли справи потерпілих об’єднають, то масштаби подібних шахрайських схем можуть сягати значних розмірів. А відтак відповідальність теж зростатиме і є всі шанси притягнути зловмисників до відповідальності», – повідомила Тетяна Кочірко у коментарі Львівському порталу.
Детальніше читайте у статті Львівського порталу: «Нова енергоощадна афера на Львівщині: як не потрапити на гачок шахраїв».