ОСТАННІ НОВИНИ

Школа для життя: незабаром українські «першачки» вчитимуться абсолютно по-новому

|

Україна готується до запуску нової початкової школи. Нова українська школа має почати діяти у 2018-2019 роках. Про це сьогодні, 12 травня на прес-конференції у Львові розповіла міністр освіти у науки України Лілія Гриневич, передає кореспондент Львівського порталу.

Як відомо, уряд затвердив політичну пропозицію щодо нової української школи. У першому читанні був прийнятий закон про освіту, зараз опрацьовується 1200 поправок народних депутатів.

«Ми приготували план запровадження, який зараз є на погодженні у Кабінеті Міністрів. Дуже важливо, щоб ця школа, яка буде обов’язковою для всіх українських дітей, пройшла пілотування. Це пілотування буде проводитись на базі 100 шкіл по всій Україні в 2017-2018 навчальному році», – сказала Лілія Гриневич.

«Суть нової української школи полягає у переході від школи, де дітей напихають знаннями, до школи компетентностей ХХІ століття, школи для життя. Тобто вона буде давати не лише знання, а й знання з умінням їх застосовувати. Це вимагає нового змісту освіти, нових методик викладання вчителів і нового освітнього середовища», – заначила міністр.

Відтак, у наступному році планується перепідготовка 22 тисяч вчителів молодших класів. Окрім того, будуть підготовленні нові навчальні матеріали та нові підручники. Це свідчить про те, що школи кардинально змінять підхід до навчання малих учнів.

«Всі прогресивні системи освіти світу свідчать про те, що для дітей молодших класів природовідповідний спосіб інтегрованого навчання і сприйняття світу через діяльність. Простими словами: кожен день в школі буде мати свою тему дня. Наприклад, якщо тема дня весняні першоцвіти, всі предмети – читання, математика, мистецтво, природознавство – крутяться навколо цієї теми. Це сприяє виробленні в дитини інтегрованого сприйняття світу. Окрім того будуть форми роботи з дітьми, управління класом. Діти будуть разом робити проекти, більше виходитимуть на вулицю», – пояснила Лілія Гриневич.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...