ОСТАННІ НОВИНИ

У Пекіні представлять експонати львівських музеїв

|

Сьогодні, 20 квітня, у львівському Палаці Потоцьких голова Львівської облдержадмінстрації Олег Синютка зустрівся з Генеральним директором імператорського палацу-музею Гугун у Пекіні (Китай) Шань Цзісяном. Сторони обговорили потенційну співпрацю у сфері культури та збереження пам’яток.

«Львів з Китаєм ще з часів Середньовіччя поєднує ім’я видатного  мандрівника, вченого, сінолога та популяризатора Китаю у Європі, уродженця міста Львова Міхала Боїма – автора численних наукових праць з флори, фауни і географії Китаю», – наголовив Олег Синютка.

Участь у обговоренні також взяла заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Христина Береговська, директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк та директори департаментів палацу-музею Гугун у Пекіні.

Так, у межах співробітництва до Львова привезуть експонати із найбільшого палацового комплексу китайських імператорів Гугун. Зі свого боку львівські музеї експонуватимуть історичні пам’ятки у стінах палацу-музею у Пекіні.

Також сторони домовились про обмін досвідом у напрямі реставрації культурних пам’яток (організації лекцій, семінарів, конференцій тощо), можливість створення у Львові спільної реставраційної лабораторії та здійснення реставраційних робіт творів мистецтва на Львівщині.

«Музейні колекції Львівщини, які нараховують 1,5 млн одиниць, повинні реставрувати лише висококваліфіковані фахівці. Тому ми зацікавленні у обміні досвідом між найдавнішою кафедрою реставрації творів мистецтва Львівської національної академії мистецтв та одного із найпотужніших інститутів реставрації у Китаї», – зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Христина Береговська.

Окрім того, сторони обговорили можливість створення на базі Львівського історичного музею першої в Україні міні-лабораторії з оцифрування творів мистецтва, де фотографуватимуть, скануватимуть, описуватимуть твори мистецтва, а згодом  заноситимуть їх у спеціальний каталог.

Опісля делегації Імператорського палацу-музею Гугун оглянула зали Палацу Потоцьких – одного із об’єктів історичної спадщини ЮНЕСКО.

Фото: ЛОДА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *