Прокуратура просила відправити Шевченка під варту без права внесення застави. Сторона обвинувачення наполягала, що депутат своїми висловлюваннями проводив підривну діяльність на користь росії. Зокрема, були до уваги публікації підозрюваного в Telegram та YouTube. Про це повідомляє hromadske.
Напередодні Шевченку повідомили про підозру в держзраді після того, як він закликав почати «діалог» з росією. Слідчі зазначили: експертиза заяв депутата показала, що той почав завдавати шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України ще до початку повномасштабного вторгнення рф.
Окрім того, Шевченко неодноразово їздив до Білорусі, де зустрічався з самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком. А його близькі родичі, за даними слідства, вели активний бізнес з представниками Білорусі.
Сам Шевченко перед засіданням сказав журналістам, що не визнає вини. І натякав, що порушена кримінальна справа – це нібито політичний тиск. Також він назвав Лукашенка ворогом.
Прокурор повідомив, що з кінця 2020 року Шевченко здійснив понад 30 виїздів за межі України. Найчастіше він їздив до Білорусі.
Адвокат депутата казав, що з тексту підозри не зрозуміло, чи досліджували правоохоронці оригінали публікацій у YouTube, які не піддавалися монтажу. Мовляв, вони могли бути видозмінені.
Також сторона захисту заявляла, що справа «шилася». Як одна з ознак, яку навів адвокат, це граматичні та пунктуаційні помилки в тексті підозри. А ще, за його словами, експертиза була зроблена «занадто швидко».
Взяти Тимошенка на поруки зголосилося троє його колег, зокрема Валерій Гнатенко, який є фігурантом справи про сепаратизм.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Маркіян Рой