ОСТАННІ НОВИНИ

Міграційна служба запровадила новий онлайн-сервіс перевірки за базами недійсних документів

Євгенія Сінькова для Львівського порталу

|

Сьогодні, 6 квітня, Голова ДМС України Максим Соколюк презентував новий онлайн-сервіс перевірки у базах даних недійсних, викрадених або втрачених паспортів міграційної служби та МВС. Сервіс доступний на їх сайті за посиланням: nd.dmsu.gov.ua. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ДМС України.

За словами Максима Соколюка, сервіс буде особливо корисним для громадян та організацій, які довіряють свої кошти та/або майно іншим громадянам і покликаний викорінити окремі види шахрайства за допомогою підроблених паспортів.

«Найбільш відомим видом шахрайських оборудок є отримання кредитів та позик за чужими документами, у яких переклеєна фотокартка, але є і інші схеми, наприклад у взаємовідносинах орендар-орендодавець житла, прокат обладнання та інструментів тощо.

Реклама партнерів

Враховуючи слабкий захист від підроблення паспортів зразка 1994 року (книжечок), з січня 2016 року в Україні запроваджено новий біометричний ID-паспорт, проте поступова заміна документів триватиме кілька років, отже новий онлайн-сервіс дозволить уникнути будь-яких зловживань у сфері обігу паспортів старого зразка», – зазначив він.

Також Голова ДМС України додав, що на сьогодні сервіс містить інформацію про більш ніж 950 тисяч недійсних документів і оновлюється щодоби. Сервіс наразі працює у тестовому режимі і у випадку виявлення помилок у його роботі громадяни можуть інформувати міграційну службу за допомогою форми зворотного зв’язку.

Станом на початок квітня в Україні оформлено загалом майже 500 тисяч ID-паспортів, новий паспорт містить електронний чіп з даними, його неможливо підробити, окрім того ID-паспорт є зручним у користуванні та зносостійким.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.