ОСТАННІ НОВИНИ

У львівських школах з'являться урбан-сади

|

У Львові в перші дні квітня пройде конференція «Урбан сади – пермакультура у Львові». Захід проходитиме під час перших вихідних квітня та складатиметься з двох блоків: практичного та теоретичного. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Першого дня, 1 квітня, учасники зможуть взяти участь у майстер-класах з дизайну та висадки на різних локаціях у місті Львові. А 2 квітня передбачена конференція, протягом якої учасники зможуть ознайомитись із досвідом України та Австрії у сфері організації та менеджингу урбран-садів, новим трендом озеленення – «зеленими дахами» та урбан-фермерством. Серед українських проектів – шкільний урбан-сад, урбан-сад та виноградник у Львові, агрокультура в Києві, а також «зелені» амфітеатри в Ужгороді і Одесі. Експерти з Австрії поділяться своїми напрацюваннями у сфері організації та управління міськими садами, а також розповідатимуть про сучасний стан урбан-садівництва в їх країні.

Як розповіла Діана Попфалуші, голова ради ГО «АЦ «За ЕКОрозвиток», захід триватиме два дні. Очікують 35-40 учасників. Фінансування захід отримав від австрійського-кооперативного центру, оскільки будуть запрошені австрійські гості.

Реклама партнерів

«Захід проходитиме під час перших вихідних квітня та складатиметься з двох блоків: практичного та теоретичного. Перший день буде практичним у двох локаціях: урбан-сад парку Знесіння і урбан-сад Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького.

На другий день підіб’ємо підсумки першого і будуть блоки для обговорення про урбан-садівництво і пермакультурний день у Львові. Обговорюватимемо нові ініціативи в цьому напрямку (зелені дахи). І на останок порівняємо досвід Австрії», – розповіла Діана Попфалуші.

Урбан-садівництво не є чимось новим для Львова. Цей напрямок вже знайомий місту. Тетяна Чучко, керівник ГО «Львівський Клуб Органічного Землеробства і Пермакультури», вже давно займаюся пермакультурою в Україні та Львові зокрема.

«Пермакультура – це створення сталих систем. Це стосується і сільського господарства і організаційних структур. Якщо говорити про місто, то це може виливатися в дуже цікаві форми – це можуть бути громадські сади, сади біля шкіл, де збираються дуже багато людей, які спілкуються між собою. Такий рух розпочався у Львові і інших містах України ще минулого року. У Львові ми організували Урбан-сад в парку культури та парку Знесіння», – розповіла Тетяна Чучко.’

На сьогодні є замовлення від СШ №69 щоб розробити урбан-сад на їхній території. З кінця квітня тут розпочнуться роботи Це буде перша пілотна школа у Львові.

«Також є звернення від СШ №23, при тому, що у них є 2 га дітям немає куди вийти. В основному там болото і дуже непривабливий вигляд території. Вони отримали кошт из міської ради і звернулися до нас щоб зробити їм дизайн території», – додада Тетяна Чучко.

Фото: Leopolis.news

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...