ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні – Міжнародний день людини з синдромом Дауна

|

Дата проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна – 21-й день третього місяця – символізує так звану унікальність трисомії 21-ї хромосоми, яка викликає синдром Дауна. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі львівської ОДА.

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з медичної генетики Надія Гельнер, протягом 2016 року у Львівській області народилося 28 немовлят з синдромом Дауна.

Синдром Дауна — одна з найбільш поширених форм генетичної патології, пов’язана з додатковою хромосомою в клітинах людини. Як свідчать статистичні дані, ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1 на 600-800 новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків.

Реклама партнерів

В Україні діти з синдромом Дауна народжуються з частотою приблизно 1 на 700 пологів (близько 420 випадків щорічно).

Якомога раніше виявлення захворювань, що супроводжують синдром Дауна, та їхнє своєчасне лікування дозволяють покращити навчання та соціальну адаптацію таких дітей, а також прогнози щодо стану їхнього здоров’я і тривалості життя.

Фото: ЛОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.