ОСТАННІ НОВИНИ

У Польщі вшанували автора Гімну України Михайла Вербицького

|

Учора, 4 березня, минуло 202-та річниця з дня народження творця музики Державного Гімну – Михайла Вербицького. Урочистості розпочалися зі святої літургії  в церкві покрови Пресвятої Богородиці, де колись був парохом отець Михайло Вербицький. У каплиці-пантеоні, де він похований, відбулася поминальна молитва. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

У селі Млини поблизу Перемишля вшанувати пам’ять та покласти квіти до могили видатного українця зібралося близько тисячі людей, а також представники влади зі Львівщини та Прикарпатського Воєводства.

“Ми нація, яка здатна здолати будь-якого ворога. Ми нація, яка здатна самоорганізуватися і побудувати собі добре життя. Дуже добре, що серед українців є ті люди, які дарують нам наші символи: синьо-жовтий Прапор, Тризуб і наш Гімн “Ще не вмерла Україна”. Отець Михайло подарував кожному українцю наш Національний Гімн, який тепер став нашим Державним Гімном. Давайте кожен з нас, кожен на своєму місці зробимо так, щоби увійти в історію як велика нація, як нація переможців, як нація, яка буде нести по всьому світу славу нашої держави”, – наголосив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка під час промови.

Довідково:

Отець Михайло Вербицький – видатний композитор, громадський діяч, автор гімну України “Ще не вмерла Україна” – народився 4 березня 1815 року у селі Явірник-Руський, що на Надсянні, де його батько Михайло був священиком.
У 1828 році при перемишльській катедрі владика Іван Снігурський заснував хор, а згодом і музичну школу, в яких співав і навчався Михайло.

Згодом Михайло Вербицький вступає до Львівської духовної семінарії. У другій половині сорокових років він пише музику повної Літургії для змішаного хору, яка і сьогодні звучить у багатьох церквах Західної України.

Складні життєві обставини відтягнули Вербицького від висвячення на священика і щойно 1850 року він отримує ієрейські свячення. Кілька років йому доводилося переїжджати з однієї сільської парафії на іншу, аж поки 1856 року він не осів у селі Млинах на Яворівщині, де прожив решту свого життя. Тут він був парохом у церкві Покрови Пресвятої Богородиці.

Фото: ЛОДА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *