ОСТАННІ НОВИНИ

За кібератаками на держоргани стоять хакери з Росії, - РНБО

|

За потужними кібератаками, які відбувались останнім часом, стоять кіберзлочинці з Російської Федерації. Про це повідомив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, про це Львівському порталу повідомили у прес-центрі РНБО.

derzhkaznacheystvo

За його словами, близько тижня тому розпочалася активна фаза масштабних кібератак на інформаційні ресурси українських державних органів, об’єктів критичної інфраструктури і установ недержавного сектору. «Ці атаки були заздалегідь сплановані і скоординовані з єдиного центру, розміщеного у РФ», – зазначив Секретар РНБО України, пояснивши, що атаки здійснюються з використанням комп’ютерних мереж, розташованих у різних країнах.

«Одне з головних завдань кіберзлочинців полягало у дестабілізації фінансово-банківського сектору України напередодні Нового року, що мало призвести до зриву кампанії з соціальних виплат, ускладнення функціонування провідних державних установ і блокування бюджетного процесу», – повідомив О.Турчинов.

Секретар РНБО України наголосив, що завдяки зусиллям фахівців кіберпідрозділів ДССЗЗІ, СБУ та НПУ, «попри те, що кібератаки не припиняються, у найстисліші строки функціонування уражених комп’ютерних систем було відновлено».

«Аналіз кіберінцидентів засвідчив, що інформаційні ресурси, які були підключені до державної системи кіберзахисту, не були пошкоджені», – зазначив О.Турчинов, наголосивши, що через брак фінансування велика кількість інформаційних ресурсів державних органів досі не підключена до цієї системи.

«Зокрема, у 2016 році з передбачених для цього коштів не було виділено жодної копійки через блокування парламентом рішення щодо наповнення Спеціального фонду Державного бюджету за рахунок конфіскованих коштів», – підкреслив Секретар РНБО України, додавши, що нинішня ситуація свідчить про необхідність «негайного виділення необхідного фінансування для розвитку державної системи кіберзахисту, зокрема, у Державному бюджеті 2017 року».

За його словами, питання зміцнення кіберзахисту державних інформаційних ресурсів в умовах агресивних проявів гібридної війни з боку РФ буде розглянуте на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки за участі керівництва Уряду України, яке відбудеться сьогодні у Ситуаційному центрі РНБО України. «За результатами обговорення буде ухвалено деталізований план заходів з підвищення рівня кіберзахисту», – підсумував О.Турчинов.

 

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...