ОСТАННІ НОВИНИ

У Перемишлі на марші під патронатом мера кричали «Смерть українцям»

|

У місті Перемишлі, що нині входить до складу Польщі, 10 грудня учасники «Маршу орлят перемиських і львівських», що відбувся під патронатом мера міста, кричали «Смерть українцям». Про це повідомляє портал Prostir.pl.

Коли колона проходила повз Український народний дім, один з учасників маршу закричав польською мовою: «Смерть українцям».

Це можна почути з фрагменту відео, яке було опубліковано в YouTube.

Реклама партнерів

За даними видання, організаторами заходу були праві організації: Усепольська молодь або Національно-радикальний табір, неформальна група «Патріотичний Перемишль», а також установа культури Підкарпатського воєводства — Культурний центр в Перемишлі.

Зазначається, що патронат над маршем взяв, зокрема, мер Перемишля Роберт Хома.

Окрім того, до організаторів цьогорічного заходу приєдналася також польська державна установа –  Інститут національної пам’яті з Ряшева.

Перемиський захід розпочався літургією в головному римо-католицькому храмі – осідку перемиського митрополита і архиєпископа Адама Шаля.

Повідомляється, що два роки тому під час подібного заходу учасники походу, проходячи повз Український народний дім, скандували «znajdzie się kij na banderowski ryj!» (переклад з польської : «знайдеться кий на бандерівське рило»).

А через півтора року після тодішнього маршу в Перемишлі відбулася фізична атака на українську процесію.

До цього, у Польщі на марші націоналістів з нагоди 98-ї річниці незалежності країни невідомі спалили український прапор.

За даними ряду впливових ЗМІ, подібні націоналістичні рухи у Польщі мають прокремлівську позицію. Пе виключено, що провокаційні акції фінансуються з Росії задля дестабілізації відносин між Україною та Польщею.

Європейська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...