ОСТАННІ НОВИНИ

Лише двоє депутатів з Львівщини подали е-декларацію

|

Станом на 17 жовтня 2016 року лише двоє народних депутатів з Львівщини – Ігор Васюник та Остап Єднак – подали електронні декларації. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник голови Національної агенції з запобігання корупції Руслан Радецький.

верховна рада

«17 жовтня 2016 року до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подано 10 212 щорічних декларацій за 2015 рік, 320 повідомлень про зміни в майновому стані суб’єкта декларування, 1 084 декларації перед звільненням (117 декларацій після звільнення, 104 декларації кандидата на посаду)», – наголосив чиновник.

Також, за його словами, станом на 17 жовтня цього року надійшли лише шість електронних документів від народних депутатів України, серед яких львів’янин Ігор Васюник та мешканець Бродів Львівської області Остап Єднак. Окрім цих парламентарів е-декларації подали також Михайло Гаврилюк, Андрій Река, Єгор Соболєв та Юрій Одарченко.

Нагадаємо, система електронного декларування була запущена опівночі 1 вересня 2016 року. За повідомленням Інтерфакс-Україна, відповідно до закону про протидію корупції в 2016 році, розширені електронні декларації мають подати в 60-денний термін після запуску системи е-декларування службові особи, що працюють на відповідальних та особливо відповідальних посадах. Серед них, зокрема, президент і прем’єр-міністр з радниками і помічниками, члени Кабміну, заступники міністрів, члени Нацкомісії і АМКУ, голови ФДМ і НБУ та їхні заступники, народні депутати, а також особи, посади яких належать до посад державної служби категорії «А» або «Б», а також судді, прокурори і слідчі, керівники, заступники керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, військові посадові особи вищого офіцерського складу.

Відповідно термін подання е-декларацій спливає 30 жовтня 2016 року.

Ще 15 березня 2016 року народні депутати ухвалили закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році» з пропозиціями Президента України Петра Порошенка.

За повідомленням «Укрінформу», зокрема, президентські правки передбачають, що подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», або умисне неподання декларації, карається штрафом від 2500 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також законом встановлюється, що відповідальність за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації щодо майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 розмірів мінімальної заробітної плати.

Цим законодавчим актом чиновників зобов’язують декларувати майно протягом 60 днів після вступу закону в силу. Проте, згідно з пропозицією Президента, дозволяється впродовж семи днів після подання декларації подавати виправлену декларацію.

У випадку притягнення суб’єкта декларування до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларації або в разі виявлення у ньому недостовірних відомостей, суб’єкт декларування зобов’язаний подати відповідну декларацію з достовірними відомостями.

Також Львівський портал писав про те, що Остап Єднак заявив про втручання у його е-декларацію.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...