ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові один з районів стане «прокачаним»: де проголосувати?

|

У Львові стартує проект «Розумний район» – це ініціатива, у рамках якої один із мікрорайонів Львова обладнають цифровими, інноваційними сервісами. Який саме це буде район – вирішать мешканці міста за допомогою голосування. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міськради.

rozumniy-rayon

Реалізація проекту відбуватиметься у три етапи:

  1. Відбір громади/мікрорайону через голосування. Триватиме впродовж 17-28 жовтня на сайтах https://sd.city-adm.lviv.uaта https://vote.smart.lviv.ua. Відзначимо, що 39 районів, за які можна віддати голос, виділено в рамках міського проекту «Громади в дії».
  2. Експертиза району. На цьому етапі експертна група з представників ІТ-бізнесу, громадськості та представників влади проведе аналіз громади-переможця та запропонує проекти до виконання. Цей етап триватиме впродовж 31 жовтня – 11 листопада.
  3. 25 листопада на Форумі електронного врядування відбудеться презентація проекту, який реалізуватимуть наступного року.

Обраний район планують обладнати:

«розумними» лавками й зупинками з можливістю підзарядки ґаджетів, системами сортування сміття, сенсорами екологічного стану вулиць;

системами освітлення пішохідних переходів, енергоефективними ліхтарями на сонячними батареями;

сучасними світлофорами, електронним табло заторів, модерною дорожньою розміткою, спеціально оснащеними велодоріжками;

благами для людей з особливими потребами: датчиками для незрячих, пандусами, спеціальними з’їздами та ліфтами.

«Практика розумних районів діє у багатьох містах Європи та світу. Основна мета такої практики – тестування інновацій для перевірки потреби в них конкретного міста, адже будь-які «розумні» рішення є досить дорогими. Проекти, які після впровадження будуть визнані пріоритетними», – розповідає в.о. начальника міського управління ІТ Іван Коржов. Відзначимо, упродовж року в місті запустили 61 електронну послугу, тут вперше в Україні презентували бюджету карту та провели електронні вибори, під час яких оцифрували та опублікували протоколи другого туру виборів мера Львова. Окрім того, у Львові також запустили картку мешканця, яку зараз видають учасникам АТО, однак незабаром мають намір поширити й на інших мешканців міста.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...