ОСТАННІ НОВИНИ

За рік природний заповідник «Розточчя» може стати частиною спадщини ЮНЕСКО

|

На території природного заповідника «Розточчя» є унікальна ділянка старовікових букових лісів площею 384,8 га, яка претендує на включення до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО. Про це Львівському порталу повідомили у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА.

Розточчя

5 жовтня в природному заповіднику «Розточчя» за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, природоохоронних установ, науковців та громадськості відбулася зустріч з міжнародним експертом IUCN (Міжнародного союзу охорони природи) Куміко Йонеда (Японія) з обговорення питання збереження старовікових букових лісів заповідника.

У зустрічі брала участь начальник відділу біоресурсів, розвитку заповідної справи та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Інеса Шемелинець, яка відмітила, що саме завдяки тому, що ця територія віднесена до природно-заповідного фонду, де поширюється особливий режим охорони та використання, тут збереглися унікальні ділянки старовікових букових лісів.

Також наголосила, що департамент екології та природних ресурсів зацікавлений у включенні таких ділянок до Світової природної спадщини, оскільки це дає додаткові гарантії збереження унікальних природних комплексів, підвищує престиж території, привертає увагу світової спільноти, а також забезпечує можливість залучення фінансових коштів, у першу чергу, з Фонду Світової спадщини.

Завдячуючи в першу чергу роботі наукових співробітників заповідника, на даний час ця ділянка включена до попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (перелік важливих культурних і природних об’єктів, що пропонуються включити до Списку всесвітньої спадщини).

Власне, обстеження номінованого об`єкту букових пралісів та старовікових лісів на їх відповідність вимогам Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО незалежним експертом МСОП IUCN Куміко Йонедою є надзвичайно важливим етапом та завершальним перед розглядом відповідної комісії ЮНЕСКО.

Рішення щодо віднесення старовікових букових лісів природного заповідника «Розточчя» до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО буде прийнято в червні 2017 року.

Фото: io.ua

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...