ОСТАННІ НОВИНИ

Складнощі перекваліфікації: що заважає опанувати нову професію

|

Троє із чотирьох офісних співробітників мріють змінити професію і спробувати себе у зовсім іншому напрямку. Проте кожен другий не зважується зробити це з низки причин. Такі дані дослідження Міжнародного кадрового порталу hh.ua, які є у розпорядженні Львівського порталу.

824

Рано чи пізно будь-який, навіть найперспективніший спеціаліст може зіштовхнутися з проблемою професійного вигорання. У такому випадку перехід у іншу компанію на аналогічну посаду не вирішує проблему або вирішує її на короткий період часу. Відсутність професійного й особистісного зростання може не лише завдати шкоди кар’єрі, але й суттєво знизити якість життя. Виходом із ситуації, яка склалася, може стати перекваліфікація.

Як показало опитування, лише один зі десяти офісних співробітників не хотів би спробувати себе в іншому напрямку. Решта або вже змінили професію, або збираються зробити це у найближчому майбутньому. Зокрема, планують перекваліфікацію чверть опитаних. Ще половина, незважаючи на бажання змінити вид діяльності, не можуть зважитися на це з низки причин.

822

Згідно з даними опитування, необхідність у перекваліфікації виникає ближче до 25-30 років. Переважно до цього віку співробітник не лише встигнув реалізувати себе у вибраній галузі, але й «перегоріти». До того ж у нього ще є час, щоб отримати новий досвід і побудувати успішну кар’єру в іншому, поки неосвоєному, напрямку.

Що заважає змінити професію тим, хто хотів би зробити це, але не зважується? Понад третини офісних співробітників відповіли, що ще не визначилися, в якій сфері їм було б цікаво працювати далі. Чверть побоюються, що не зможуть реалізувати себе в новій професії. І практично стільки ж бояться, що доведеться посісти посаду нижче попередньої, відповідно з більш низьким окладом.

Кожен п’ятий-шостий стверджує, що не має змоги отримати другу освіту, а кожен восьмий не бажає навчатися і починати все з нуля. Ще одним приводом для побоювань (про нього згадали 11% опитаних) є страх, що напрацьований досвід буде неможливо застосувати у новій сфері.

823

Серед інших причин, зазначених респондентами, — страх розчаруватися, відчути матеріальні труднощі під час пошуку роботи, відсутність стабільності в країні, вік, стан здоров’я і навіть лінь.

В опитуванні взяли участь 1230 респондентів із різних регіонів України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *