ОСТАННІ НОВИНИ

Книжковий форум в Академії сухопутних військ

|

Три зустрічі з відомими письменниками та публіцистами відбулися в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного під час проведення у Львові Форуму видавців. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Академії СВ.

227

Так, нову книгу «На ріках Вавилонських. Кілька думок про повернення» перед курсантами та викладачами представив військовий капелан УГКЦ отець Андрій Зелінський. Книга священика — це спроба духовними, філософськими категоріями проаналізувати те, що переживає українське суспільство у ХХІ століття. Однак у книзі автор не лише описував суспільну ситуацію, а й шукав механізми, що творять той чи інший формат суспільства. У книзі він пропонує три способи мислення, як знайти себе у самотності буття, як повернутися до брата та до Бога. Військовий капелан вважає, що ці стежини можуть стати людині в пригоді для того, щоб думати «Як жити далі?».

228

«Дуже важливо, щоб український захисник сьогодні пам’ятав, що його завдання зі зброєю в руках на рубежі здорового глузду — любити свою родину, свою землю, все те, що ми сьогодні з вами захищаємо», — зазначив отець Андрій Зелінський.

228f

Тема гібридної війни двічі звучала в Академії під час зустрічей із блогером та волонтером під позивним Серж Марко та політичним експертом Євгеном Магдою.

231

Автор книги Серж Марко, волонтер Олександр Шульман, а також видавець Олександр Сурков представили видання «Хроника гибридной войны». У цій книзі Серж Марко проаналізував воєнні операції, які проводила українська армія, добровольчі батальйони, спецназ СБУ, Національна гвардія та прикордонники під час проведення АТО.

230

Серж Марко не є письменником чи військовим, але з початком російської агресії він став волонтером та почав допомагати українській армії. Познайомившись з воїнами, він почав записувати їхні історії, а згодом вирішив звести їх, щоби скласти єдину картину бойових дій.

Під час презентації книги курсанти, серед яких було чимало учасників АТО, задавали авторові запитання, адже бійці прагнули зрозуміти значення тих боїв, у яких вони брали участь.

232

Про гібридну війну в її глобальному вимірі перед викладачами та курсантам виступив відомий політичний експерт з Києва Євген Магда, який є автором книги «Гібридна війна: вижити і перемогти». У книзі автор розповідає про історичний, енергетичний, інформаційно-психологічний аспекти гібридної війни, називає причини, через які Україна стала жертвою агресії з боку Росії. Спершу Євген Магда виступив перед залом з невеликою лекцією, а згодом відповів на запитання курсантів, які були відвертими та гострими.

233

«По перше, я переконаний, що армія на сьогоднішній момент — чи не найбільш здорова частина суспільства з тієї простої причини, що люди, які захищають Батьківщину в час виклику, — гідні поваги. Треба усвідомлювати, що зараз є високий рівень довіри, але військовим не можна зупинятися у своєму розвитку, тому що вимоги будуть рости, і їм потрібно буде цим вимогам відповідати. Тож сподіваюся, що це не остання нагода поспілкуватися з курсантами та офіцерами, бо така військово-цивільна співпраця дуже потрібна», — зазначив Євген Магда.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *