ОСТАННІ НОВИНИ

Сфотографуй родимку і отримай консультацію у кращих онкологів

Соломія Григор'єва, Львівський портал

|

Соромно помирати від хвороб, які лікуються. Українців закликають сфотографувати родимку на своєму тілі і по фото отримати консультацію у кращих онкологів країни. Про це Львівському порталу повідомили організатори заходу.

158

Меланома – одна із найбільш злоякісних пухлин. Хвороба, що виникає з маленької родимки, може перетворитися у велику біду, уразити інші органи і спричинити смерть. Але на ранніх стадіях меланома піддається лікуванню і відсоток одужання може сягати 95.

Щоб не пропустити підступну недугу лікарі Національного Інституту раку та onco.com.ua   третій рік поспіль проводять соціальний  проект «Сфотографуй родимку!».

Реклама партнерів

Кожній людині запропоновано провести самообстеження шкірних покривів, виявити  підозрілі родимки, сфотографувати і переслати знімки. Їх консультуватимуть провідні  онкологи Національного інституту раку та кафедри онкології Національного медуніверситету. Всі знімки будуть уважно вивчені, а при потребі  буде запропоновано індивідуальну консультацію.

Отже, щоб убезпечити себе від важких наслідків недуги, вам потрібно зробити три прості кроки.

Крок перший. Зауважте ознаки,  які  мають вас насторожити

Найбільш важлива тривожна ознака розвитку меланоми – будь-яка зміна розміру, форми або кольору новоутворення, які сталися за короткий період часу. Тож перед тим, як розпочати самоогляд, вам слід запам’ятати кілька ознак, які мають вас насторожити:

– асиметрія родимки, одна сторона не схожа на іншу;

– нерівний край родимки;

– включення ділянок червоного, коричневого, синього або білого кольору;

– діаметр більше 6 міліметрів;

– піднесеність пухлини над навколишньою шкірою.

Крок другий. Провести самоогляд шкірних покривів

Запам’ятавши, вказані вище ознаки, уважно огляньте свою шкіру. Для огляду незручних для очей ділянок,  можна скористатися дзеркалом або попросити про допомогу когось із рідних.

Крок третій. Сфотографуйте родимку і перешліть на онкопортал

  1. Якщо якась з родимок здалася вам підозрілою, ви побачили у ній одну з перерахованих вище ознак, сфотографуйте її. Це можна зробити будь-якою цифровою камерою або навіть мобільним телефоном.
  2. Знімок відправте за адресою [email protected] Можете вказати свої дані, а можете відправити лист анонімно. Відповідь ви отримаєте на вказану вами електронну адресу.

Вся процедура займе у вас не більше години, але вона може вартувати цілого життя.

І найголовніше: пам’ятайте, ви робите це не для того, щоб виявити у себе хворобу, а щоб переконатися, що її немає. І спокійно жити далі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...