ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні – Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами

|

28 липня відзначають Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

гепатит

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з епідеміології Наталія Тімко, у Львівській області у першому півріччі 2016 року спостерігається зростання показників захворюваності на вірусні гепатити, зокрема, захворюваність на вірусний гепатит В зросла в 1,6 рази порівняно з минулорічними показниками, зареєстровано 72 випадки проти 44 за аналогічний період минулого року. Також зафіксовано 21 випадок  вірусного гепатиту С проти 14 та 45 випадків вірусного гепатиту А проти 34 за аналогічний період 2015 року.

Як йдеться у повідомленні департаменту статистика невблаганна: в середньому, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C. Ця статистика перевищує показники за кількістю ВІЛ-інфікованих або хворих на рак, проте рівень обізнаності людей про гепатити вкрай низький.

Вірусні гепатити – це група дуже розповсюджених небезпечних захворювань, що вражають печінку людини. Захворювання починається поступово, перебігає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит ще називають «ласкавим вбивцею». Саме гепатит є основною причиною цирозу та раку печінки. На щастя, при своєчасній діагностиці та лікуванні гепатиту, з цією хворобою можна успішно боротися.

Вірусний гепатит – це запалення печінки вірусної етіології, характеризується значним поширенням, важким перебігом, ускладненнями з переважним ураженням печінки, схильністю до переходу в хронічні форми. Дана група захворювань стрімко зростає і поповнюється новими різновидами,  основними типами вірусів гепатиту є: А, В, С, D, Е. Інкубаційний період триває  від 45 діб до 6 місяців.

Захворіти на гепатит А і Е  можна при вживанні в їжу інфікованих харчових продуктів, води, контактно-побутовим шляхом. Зараження гепатитами В, С, D відбувається при порушенні цілісності шкірних покривів людини під час проведення медичних, косметологічних, стоматологічних маніпуляцій, хірургічних втручань, переливання крові та її компонентів, при незахищених статевих контактах, введенні наркотичних речовин. Інфікування медичного персоналу може відбутися при  порушенні протиепідемічного режиму під час проведення маніпуляцій та оперативних втручань, при травмах під час роботи з біологічним матеріалом, який може містити вірус. Джерелом інфекції є хворі на гострі та хронічні форми гепатитів, а також вірусоносії, особи з безсимптомним перебігом захворювання. Сприйнятливість людини до вірусу гепатитів  висока.  Вірусний гепатит В може передаватись від хворої матері до дитини під час пологів.

Щоб уникнути інфікування вірусними гепатитами А і Е, необхідно: використовувати для пиття, миття посуду, овочів та фруктів лише безпечну  воду (бутильовану або кип’ячену, ретельно мити руки з милом, використовувати індивідуальні рушники, вживати якісні продукти харчування.

З метою запобігання зараженню парентеральними різновидами вірусних гепатитів, необхідно  в побуті використовувати індивідуальні засоби особистої гігієни, уникати травм, під час отримання  косметологічних процедур у салонах звертати увагу на наявність стерильного інструментарію, антисептичних засобів для обробки рук та стерильних одноразових медичних рукавичок у  персоналу.

З метою профілактики статевого шляху передачі інфекції слід уникати випадкових статевих контактів, використовувати  індивідуальні засоби захисту.

Для профілактики вірусного гепатиту В існує вакцина. Вакцинація розпочинається новонародженим дітям в пологовому будинку. Курс складається з 3-х щеплень. Дорослим ніколи не пізно розпочати курс щеплень. Вакцина є генно-інженерною і НЕ МІСТИТЬ живого віруса. Захворіти на гепатит після вакцинації НЕМОЖЛИВО!

Існують комбіновані вакцини для захисту від вірусного гепатиту А і В , а також вакцини для захисту від вірусного гепатиту А.

Фото: life.ko.net.ua

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...