ОСТАННІ НОВИНИ

Українці масово кажуть «ні» газовим котлам

|

Уже понад 18 тисяч українських родин відмовилися від газу і встановили у своїх оселях котли, які працюють на альтернативних видах палива.  Про це йдеться на сайті Уряду, передає кореспондент Львівського порталу.

котел

Лише за останні три тижні придбано 2 444 «негазових» котли, що утричі більше, ніж за весь червень 2016 року.

За словами голови Держенергоефективності Сергія Савчука, показовою є статистика і за тиждень. Так, за останні сім днів українці придбали 1 357 “негазових” котлів на суму 24,4 млн. грн.

«Ця статистика – це яскраве вираження енергоефективності в дії. Своїм вибором – переходом на альтернативні види палива – українці підтримують державу в прагненні досягнути повної енергонезалежності до 2020 року. Держава у свою чергу допомагає населенню підготуватися до зими й зменшити плату за комунальні послуги – надає безповоротну фінансову допомогу на заміну старих котлів на більш енергоощадні. І попит на державну підтримку в проведенні енергоефективних заходів щомісяця зростає», – наголосив Сергій Савчук.

Голова Держенергоефективності каже, що котли на твердому паливі мають ряд переваг порівняно з газовими. Зокрема, це відсутність складних дозвільних процедур на встановлення, чого не скажеш про газові котли; доступність і низька вартість місцевого палива; а також те, що вибір палива залежить від самого споживача.

Крім того, сучасні модифіковані твердопаливні котли легкі в експлуатації та мають високий ККД – на рівні 90-95%.

Нагадаємо, що Уряд надає населенню безповоротну фінансову допомогу через Ощадбанк, Укргазбанкта Укрексімбанк на придбання котлів, що працюють на інших крім газу та електроенергії видах палива, а саме – 20% відшкодування суми залученого кредиту, а для субсидіантів – 70%. Така програма була запроваджена ще у жовтні 2014 року.

Фото: www.robysam.com

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *