ОСТАННІ НОВИНИ

Міжнародні експерти допоможуть облаштувати у Львові громадський простір пам’яті Небесної сотні

|

У Львові відбулось засідання журі конкурсу з облаштування громадського простору пам’яті Героїв Майдану. За результатами зустрічі прийнято спільне рішення щодо невідповідності робіт вимогам та необхідності повторного оголошення конкурсу: цього разу – уже на міжнародному рівні. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

небесна сотня

Так, торік у місті провели конкурс на найкращу ідею вшанування загиблих на Майдані. Тоді пальму першості отримала ідея сестри Надії Савченко Віри, яка запропонувала облаштувати громадський простір на вул. Кривоноса із можливим будівництвом моста як символу єднання українців. Водночас, теперішній конкурс на найкращий проект стосувався не так самого моста, як комплексного громадського простору в центральній частині міста, одним із елементів якого може бути цей міст. Однак, як зазначає головний архітектор міста Юліан Чаплінський, проектанти під час розробки своїх робіт винесли тему Небесної Сотні на другий план, не висвітливши при цьому меморіальної функції простору. Окрім того, незважаючи на широкий розголос у професійних колах, проекти на конкурс подало менше 10 українських архітекторів.

«Після першого конкурсу у нас була домовленість щодо місця меморіалу – центральної частини Львова, вул. Кривоноса. Усі зійшлись на тому, що це має бути громадський простір, де міст не є об’єктом проектування, а лише, скажімо, можливим цікавим елементом.Тоді ми оголосили всеукраїнський конкурс. Я особисто обдзвонив близько 40 архітекторів, були повідомлені голови спілок. Насправді я був дещо шокований, коли на конкурс зареєструвалося всього 18 учасників, а реальних робіт надійшло тільки 7. З них  ще 2 роботи журі одноголосно визнало як ті, які не відповідають умовам конкурсу через те, що мають дуже скупу, неповноцінну подачу. Там зовсім не було подано генплану, та й не розкрито проекту – лише якісь епізоди. Відповідно, на наш розгляд було представлено всього 5 робіт. І тут усі члени журі одноголосно вирішили, що архітектори взагалі тему Небесної Сотні винесли на вторинний рівень і зовсім не висвітлили меморіальної функції», –  розповідає Чаплінський.

Відтак, журі прийняло спільне рішення щодо необхідності проведення повторного, однак уже не всеукраїнського, а міжнародного, конкурсу. Відповідне рішення планують винести на розгляд депутатів на перше пленарне засідання після літньої перерви. До цього часу мають намір сформувати спільно з міжнародними експертами нове завдання для конкурсу та підібрати нове міжнародне журі.

Та все ж, за словами архітектора, від проведення конкурсу оргкомітет отримав і низку позитивних аспектів, які можна врахувати під час формування нового завдання. «У двох проектах автори запропонували ідею канатної дороги на Високий замок. У ще одному була також дуже цікава ідея розробки комплексної схеми для неповносправних людей від пл. Ринок і аж до Високого Замку. І це насправді дуже хороша ідея: щоб люди, які ніколи не бувають на Високому замку через візок, могли власноруч туди добратися. Це позитиви, які варто врахувати, коли будемо формувати завдання до наступного конкурсу», – додає він.

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...