ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині активно знищують небезпечний борщівник

|

На Львівщині почали активно боротися із екологічним ворогом –борщівником. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

борщівник

Борщівник Сосновського “господарює” на необроблених землях, пустирях, сміттєзвалищах, присадибних і дачних ділянках, у парках, ярах. Насіння переноситься вітром, водою, тому його зарості часто трапляються вздовж доріг і річок. Повітряні потоки від автотранспорту, що рухається з великою швидкістю, спричиняють розселення насіння “окупанта”.

Борщівник негативно впливає на біорізноманіття. Він доволі агресивно витісняє місцеві види не лише трав’яних, а й деревних порід (особливо сосни і ялини). Іншими словами, монополізує територію.

“Борщівник Сосновського поширений на території Львівщини. Найбільші осередки борщівника зафіксовано в Турківському районі – на площі 218 га. Також площа проростання рослини більше 100 га становить у Старосамбірському (115,81 га) та Дрогобицькому (115,66 га) районах”, – повідомив директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Руслан Гречаник.

За словами Руслана Гречаника, протягом 2016 року в межах Львівської області проведено заходів зі знищення борщівника Сосновського на площі 746,67 га.

“Найпоширенішим методом боротьби з борщівником є механічний, оскільки він не передбачає значних фінансових затрат. Варто зазначити, що у межах Жидачівського (17,3 га) та Дрогобицького (0,03 га) районів на площах, де раніше ріс борщівник, вирощують зернові та бобові культури, тим самим не даючи можливості йому прорости знову”, – зауважив посадовець.

Фото: ЛОДА

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...